Yıldız Kızlarda yoğun mesai

2011 Avrupa Yıldız Kızlar Voleybol Şampiyonası’nda mücadele edecek Milli Takım yoğun bir gün geçirdi. Önce Anadolu Ajansı’nı (AA) ziyaret eden Yıldız Kız Milliler, ardından da günün ilk çalışmasını yaptı.

Bayan Milli Takımlar Antrenörü Brezilyalı Marco Aurelio Motta, Yardımcı Antrenör Alper Erdoğuş, ve Yıldız Milli Takım oyuncuları, AA Genel Müdürü Hilmi Bengi’yi makamında ziyaret ettiler. Hilmi Bengi, hafta sonu başlayacak Avrupa Şampiyonası öncesi sporculara başarılar dileyerek, “Sabah gündem toplantısında sizlerden söz ettik. İtalya’yı yendiğinizi biliyoruz, sizden çok güzel haberler bekliyoruz” dedi.

AA olarak sadece profesyonel değil amatör spor branşlarını da yakından takip ettiklerini ve voleybolun bu branşlar arasında çok özel bir yeri olduğunu belirten Bengi, “Bundan yıllar önce ablalarınız Ankara’da çok güzel başarılar elde ettiler. Tıpkı sizin gibi onlarla da burada güzel sohbetler ettik. İnşallah sizinle de en iyi derecelerin sohbetini yapma fırsatımız olur. Biz AA olarak, her zaman size destek olmaya hazırız” diye konuştu.
Artık imkanların eskisi gibi kısıtlı olmadığını kaydeden Bengi, “Sizler her yönden çok şanslısınız. Voleybolda bizden ileri durumda olan ülkelerden antrenörlerle çalışıyorsunuz. Bu büyük bir şans’’ ifadelerini kullandı.

Brezilya seyahati hediyesi
Hilmi Bengi’nin ‘‘Şampiyonluk sonrası hediye olarak Brezilya seyahati var mı?’’ sorusu, antrenör Motta ve milli takım oyuncularının çok hoşuna gitti. Bunun çok iyi bir fikir olduğunda birleşen Yıldız Milliler, ‘‘Neden olmasın?’’ diyerek Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık’ın kulaklarını çınlattılar.

Brezilyalı antrenör Motta da, çok ciddi ama aynı zamanda çok da eğlenerek çalıştıklarını belirterek, “Takımda mükemmel bir atmosferi var. Şampiyona maçlarında sahada elimizden gelenin en iyisini yapacağız. Sizlere de desteklerinizden dolayı çok teşekkür ederiz’’ dedi.

Konuşmaların ardından Yıldız Kız Milli Takım Kaptanı Damla Çakıroğlu, Bengi’ye, tüm takım oyuncularının imzaladığı bir forma verdi. Hilmi Bengi de konuklarına AA logolu kupalardan hediye etti.

Önce toplantı sonra çalışma
Ziyaretin ardından TVF Başkent Voleybol Salonuna koşan Yıldız Milliler önce toplantı yaptı. Antrenör Motta İtalya maçının analizini yaptıktan sonra tek tek tüm oyuncuların yanlışlarını ve doğrularını anlattı. Sporculardan gelen soruları tek tek yanıtladı.
Toplantının ardından da günün ilk idmanını yaptılar.


Haberi Paylaş