GSGM’den “Eczacıbaşı-Zentiva”ya ödül

Grand Cevahir Hotel’de, 28-29 Mayıs 2008 tarihlerinde düzenlenen konferansın ikinci gününde; 2007-2008 sezonu başında Eczacıbaşı A Bayan Voleybol Takımı’na üç yıl boyunca isim sponsoru olan Eczacıbaşı-Zentiva, bu sponsorluktan dolayı ve spora yaptığı büyük katkı nedeniyle Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü tarafından ödüllendirildi.
 
Ödülü, Gençlik ve Spor Genel Müdürü Mehmet Atalay’dan alan Eczacıbaşı-Zentiva Ticari Genel Müdürü Elif Çelik, ilk sponsorluk yılının sonunda, ödüllendirilmekten büyük gurur duyduklarını söyledi. Eczacıbaşı-Zentiva’nın sosyal ve kültürel sorumluluk anlayışını genlerinde taşıdığını ifade eden Çelik, “Eczacıbaşı Spor Kulübü ile yaptığımız bu anlaşmanın, Türk sporu için önemli bir destek olduğuna inanıyoruz. Kulüplerin güçlenmesi, Türk Milli Takımı’nın yeni başarılarına da zemin hazırlayacaktır. Bu inançla bir başlangış yaptık ve ilk senemiz bizi yanıltmadı. Gelecekte de takımımız ve dolayısıyla Milli takımların aldığı başarılarda katkımızın olduğunu bilmek bizi mutlu edecek. Bu yıl 27.kez lig şampiyonu olarak büyük bir başarıya imza atan Eczacıbaşı-Zentiva Bayan Voleybol Takımımızı tekrar kutluyorum” dedi.
 
Dünya eşdeğer ilaç sektörünün önemli kuruluşlarından Zentiva ile Türk ilaç sektörünün lideri Eczacıbaşı arasında kurulan ortaklıkla oluşan Eczacıbaşı-Zentiva, sosyal sorumluluk alanındaki ilk adımı bayan voleybolunda atarak, Eczacıbaşı Spor Kulübü’ne 2007’de sponsor oldu. Yalnız Eczacıbaşı A Bayan Voleybol Takımı’nı kapsayan sponsorluk anlaşmasına göre; Türk bayan voleybolunun şampiyonluk rekortmeni Eczacıbaşı, 2007-2008 sezonundan itibaren üç yıl süreyle, ligde Eczacıbaşı-Zentiva adıyla mücadele edecek.


Haberi Paylaş

Comments are closed.