“Güçlü ve sinsi bir ekiple karşı karşıyayız”

A Milli Kadın Voleybol Takımımızın FIVB Milletler Ligi yarı finalinde İtalya ile oynayacağı karşılaşma öncesi rakip takımın başantrenörü Davide Mazzanti ve orta oyuncusu Marina Lubian, İtalya Voleybol Federasyonu‘na açıklamalarda bulundu.

İtalya başantrenörü Davide Mazzanti, maçta kendileri için en büyük avantajın iyi oynamak olacağını belirterek yaptığı açıklamasında: “Kesinlikle hıncahınç doldurulmuş ve ateşli bir salonda ses oldukça yüksek olacağından farklı şekillerde iletişim kurmamız gerekecek. Ama bu tür maçları nasıl oynayacağımızı biliyoruz ve bu yüzden oyunumuzun en iyi versiyonunu oynamak için bir neden daha olacağını düşünüyorum. Grup etabındaki VNL maçımızda Türkiye’ye karşı yenildik ama birçok şeyi gözden çıkardığımız bir dönemdeydik, o durumdayken bile iyi şeyler yaptık. Türkiye’ye karşı oynamış olmak kuşkusuz bir avantaj çünkü onları inceleme fırsatımız oldu. Onların yolunu analiz ettik ve yapılacak düzeltmeleri not aldık.” ifadelerine yer verdi.

Marina Lubian ise: “Yarı finallere yükselmekle birlikte zaten iyi bir sonuç elde ettik ama hiç memnun değiliz.” diyerek final hedeflediklerini belirtti. İtalyan orta oyuncu: “Olağanüstü bir seyirci kitlesine sahip, güçlü ve sinsi bir ekiple karşı karşıya olduğumuzu bilerek Çin’e karşı yaptıklarımızdan daha iyisini yapmaya çalışacağız.” şeklinde konuştu.

FIVB Milletler Ligi’nin ilk haftasında Filenin Sultanları’nın Ankara’da İtalya’yı 3-0 yendiği maça değinen Lubian: “VNL’in ilk haftasındaki yenilgi özel bir durumdu, belirli yüklemelerden geçtiğimiz oldukça yoğun bir hazırlık döneminden sonra evlerinde oynamıştık. Bu durumda Türkiye bizi şaşırtmıştı ama şimdi iyi çalıştık, çok geliştik ve bu nedenle bu zorlukla yüzleşmeye hazırız.” dedi.

2022 FIVB Milletler Ligi’nde finale çıkan takımın belirleneceği Türkiye-İtalya yarı finali, 16 Temmuz Cumartesi günü saat 18.30’da oynanacak. Ankara Spor Salonu’nun ev sahipliği yapacağı mücadele, TRT 1 ekranlarından canlı yayınlanacak.

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.