“Haak, Egonu’nun yerine alabileceğimiz en iyi isimdi”

İtalya Ligi’nin son şampiyonu Imoco Volley Conegliano, yeni sezon kadrosunu hemen hemen tamamladı. Paola Egonu gibi güçlü bir oyuncunun takımdan ayrılmasından sonra yeni sezonda neler yapacağı merakla beklenen Imoco Volley Conegliano’da Garbellotto-Maschio yönetimi, İtalyan medyasına açıklamalarda bulundu.

Imoco Volley Conegliano’nun eş başkanı Pietro Maschio, “Takım kesinlikle rekabetçi olacak. Amacımız aynı takım seviyesini koruyarak bir döngüyü kapatmaktı ve başardık. Haak, harika bir pasör çaprazı. Egonu’nun yerine alabileceğimiz en iyi isimdi. Bence genel dengede, kadronun derinliğinde, ve biraz eksik olduğumuz taraflarda daha da geliştik. Zorluklarla yaşıyoruz ve hepimizin yeni bir meydan okumaya ihtiyacı vardı. % 101’i vermek için biraz yenileme gerekiyordu. Antrenör için, kızlar için ve taraftar olarak bizim için.” dedi.

Gelecek sezon sizi İtalya Ligi’nde en çok hangi takımın zorlayacağı sorusuna ise Maschio, “Kesinlikle Monza, Novara’dan sonra çok güçlü bir takım kadro kurdular. Ancak sürpriz, kadrosuna kesinlikle daha fazla kaliteli oyuncular katan Scandicci olabilir.” cevabını verdi.

 

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.