Hamurcu: “Rakiplerimizin maç kaybetmesi gerekecek”

Misli.com Sultanlar Ligi’nde ikinci devrenin ilk haftasında Türk Hava Yolları’nı 3-1 mağlup ederek kötü gidişe dur diyen Aydın Büyükşehir Belediyespor’da başantrenör Alper Hamurcu, galibiyet sonrası VoleybolunSesi’ne açıklamalarda bulundu.

Sözlerine her iki takımı da tebrik ederek başlayan Alper Hamurcu, “Seyir zevki  ve voleybol kalitesinin yüksek olduğu maçlardan birini oynadık. Hem tribündeki seyirciler hem kenardaki teknik ekipler ve sahanın içerisindeki oyuncular da oynadıkları maçtan muhakkak çok çok keyif almışlardır. Açıkçası ilk yarı sonrasında beklediğimiz yerde bitirmediğimizi söyleyebilirim. Kazanabileceğimiz; Sigorta Shop, Nilüfer Belediyespor ve Sarıyer Belediyespor maçlarında 3-2’lik skorlarla mağlup olmamız açıkçası hem güven açısından hem de sıralama açısından bizi istemediğimiz bir yere konumlandırdı. Elbette bu tip düşüşler sonrasında takımın toparlanması çok kolay olmuyor. Play-off şansımız şu an için halihazırda devam ediyor olsa da ikinci yarıda sadece bizim kazanacağımız maçların önemi haricinde, rakiplerimizin de maç kaybediyor olması gerekecek. Bu sebepten dolayı ikinci yarıda çok daha farklı bir Aydın Büyükşehir Belediyespor’u sahaya yansıtmamız gerekecek.” dedi.

Türk Hava Yolları maçının kazanılması zor bir maç olduğunu söyleyen Hamurcu, “Şartlar ne olursa olsun başından sonuna kadar mücadele etmemiz gereken maçlardan bir tanesiydi. Bu sebepten dolayı da özellikle bu arayı çok iyi değerlendirmek istedik. Antrenman sıklıklarımızı ve antrenman kalitemizi olabildiğince yukarıda tutmaya çalıştık. Bence bu maçta da özellikle blok ve defans organizasyonunda bu antrenmanların verimini aldık diye düşünüyorum. Tahminimce şu ana kadar ligde oynadığımız en iyi blok – defans maçıydı diyebilirim. Türk Hava Yolları gibi güçlü atakçılara sahip olan bir takıma karşı on üç tane blok yapıyor olmamız ve defanstan çok fazla top sektirmemiz bunun en büyük göstergelerinden bir tanesiydi. İlk yarıda problem yaşadığımız noktalardan bir tanesi de çok fazla basit hata yapıyor olmamızdı. Kritik anlarda çok fazla hatayla oynamamız, topu öldüremiyor olmamız ve sakinliğimizi koruyamamamız da açıkçası yaşadığımız diğer problemlerden bir tanesiydi. Hem heyecan açısından hem de stres açısından yüksek bir maç olduğu için kritik anları beklediğimden çok daha iyi oynadık diyebilirim. Oyuncularımı özellikle bu anlamda çok tebrik ediyorum. Önümüzdeki maçlar çok daha önemli. Almış olduğumuz galibiyet, bizler için bir ekstra galibiyet diyebilirim. Önümüzdeki maçlar, hem play-off şansımız açısından hem de kazanmış olduğumuz öz güvenimizin pekiştirebilmek açısından çok daha önemli. Umarım Türk Hava Yolları maçında yaptığımız gibi diğer maçlarda da aynı performansı, aynı özeni ve aynı takım oyunu gösterebiliriz.”  açıklamasını yaptı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.