Hedefimiz Dünya Şampiyonası finallerine kalmak

Erkek Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay Yıldız Milli Takım’ın Avrupa Şampiyonası finallerinde yaptığı 3 maçı değerlendirdi ve hedeflerinden bahsetti.

Sitemize açıklama yapan Oktay, şampiyonaya iyi başlayamadıklarını belirterek, ‘’İyi başlayamadık. Gerginlikle başladık. Böyle şampiyonalarda böyle gerginlikler olur bu da normal. Biz de iyi bir giriş yapamadık ama dün oynanan Yunanistan maçıyla paniği atlattık’’ dedi.

Yunanistan’ın grubun önemli takımlarından biri olduğunu ifade eden Oktay, ‘’Çocuklar Yunanistan karşısında gerçekten çok iyi oyun ortaya koydular. Hedefimizden saptığımızı düşünmüyorum. Bu 1 günlük ara iyi oldu. Bugün dinleniyorlar. Bundan sonra Almanya ve Sırbistan maçlarında elde edeceğimiz skor bizim için önemli’’ diye konuştu.

Asıl hedeflerinin Dünya Şampiyonası finallerine kalmak olduğunu kaydeden Semih Oktay sözlerini şöyle tamamladı; ‘’Dünya Şampiyonası finallerine kalmak için ilk 6 takım arasına girmemiz gerekiyor. Bu şansımız da devam ediyor. Grubumuzda Almanya ve Sırbistan’ı yenip ilk iki takım arasına girip Avrupa Şampiyonası’nda yapabileceğimiz en iyi dereceyi yapıl Dünya Şampiyonası finallerinin biletini almak istiyoruz.’’

Haberi Paylaş