Hedefte 3. kupa var

Fenerbahçe Grundig’i mağlup ederek Türkiye Kupasına uzanan Halkbank’ın başarılı oyuncusu Emre Batur’la kupa sonrası bir araya geldik. Yeni hedeflerini anlatan Batur, eski takımına karşı kazandıkları kupanın çok da anlamlı olduğunu söyledi

Bir ay önce Ankara’da Şampiyonlar Ligi finali oynayan ve kupayı elinden kaçıran Halkbank, İzmir’de 3 gün süren Türkiye Kupası karşılaşmalarında Fenerbahçe Grundig ile amansız bir yarışa girdi. Rakibini 3-2 mağlup ederek kupaya uzanan Ankara temsilcisinin orta oyuncusu Emre Batur, sezonu 3 kupa ile kapatmak istediklerini söyledi.

İLK HEDEF ŞAMPİYONLAR LİGİ’YDİ
“Bizim için ilk hedef Şampiyonlar Ligi’ydi. Ev sahipliği yaptığımız turnuvada şampiyon olmak istiyorduk, Türkiye’de bir ilki başardık ve ikinci olduk. İyi bir başarı elde ettiğimize inanıyorum. Gönül şampiyon olmak isterdi ama olmadı. Dördüncü olmaktansa final oynamak her zaman daha iyidir.”

Geçen yıl CEV Kupası’nı kazanarak bir ilke imza atan Emre Batur ve arkadaşlarının yeni hedefi lig şampiyonluğu.
“Şampiyonlar Ligi’nde ikinci olmak bizi üzdü. Bunu Türkiye Kupası’yla telafi etmek istiyorduk. Zor oldu ama bunu da başardık. İnşallah başarımızı lig şampiyonluğu ile taçlandıracağız.”

STRES ETKİLEDİ
Fenerbahçe karşısında stresli olduklarını belirten ve maça bu yüzden iyi başlayamadıklarını ifade eden Batur, “sabrettik ve kazandık” dedi.

“Fenerbahçe’ye karşı oyuna iyi başlayamadık. Biraz da stres vardı. Sonrasında takım oyununu sergilediğimizi düşünüyorum. Fenerbahçe’yi de tebrik ediyorum çok iyi mücadele etti gerçekten. Finale yakışır bir maç oldu. Seyirciyi de kutluyorum çok iyi final havası yarattılar. Çok mutluyum geçen yıl Türkiye Kupası, CEV Kupası şampiyonluğu aldım. Bu sene de Süper Kupa ile başladık Avrupa’da ikinci olduk. Şimdi de Türkiye Kupası. Son kupa kaldı.”

1991-92 sezonundan sonra üst üste 4 şampiyonluk yaşayan ve o parlak günlerine dönmek isteyen Halkbank’ta yeni hedef lig şampiyonluğu.
“17 senedir şampiyon olmayan bir Halkbank var. Son lig şampiyonluğunu 1996 senesinde yaşamış. Bu yüzden şampiyonluğu daha çok istiyoruz. Bizim için çok önemli onu da alıp sezonu 3 kupayla kapatmak istiyoruz.”

BURUKLUK VE SEVİNÇ BİRARADA
Eski kulübü Fenerbahçe’ye karşı oynamadın kendisinde burukluk da yaşattığını söyleyen Emre, lig finalinde de rakiplerinin Fenerbahçe Grundig olmasını bekliyor.
“Benim Fenerbahçe eski kulübüm olduğu için buruklukta vardı. Biraz da motive ediciydi. Lig şampiyonluğunu da büyük ölçüde Fenerbahçe ile oynayacağız. Eksikliklerimizi gördük. Ona göre hazırlanıp öyle oynayacağız.”


Haberi Paylaş