İnternetten canlı yayın başladı

Voleybol Federasyonu ile Türksat arasında imzalanan anlaşma kapsamında, Ankara, İstanbul ve İzmir’deki 5 büyük spor salonunda yapılan tüm voleybol maçları ’’WebTv’’ olarak internetten canlı yayınlanacak.

Konu ile ilgili Türkiye Voleybol Federasyonu’nda düzenlenen basın toplantısına Federasyon Başkanı Erol Ünal Karabıyık, Türksat Genel Müdürü Dr. Özkan Dalbay ve Türksat Genel Müdür Yardımcısı Ali Ok katıldı.

Karabıyık, voleybolu internet ile her eve soktuklarını belirterek, ’’Çok mutluyum, ancak mutluluğum voleybolun her evin sporu olmasıyla sınırlı değil. Bugüne kadar voleybolla uğraşan teknik adamların en büyük ihtiyacını uydunet- Voleybol Federasyonu protokolüyle gidermiş oluyoruz. Protokolle Voleybol Federasyonu salonlarından yayınlanan tüm müsabakaların geriye dönük arşivlerini kayıt altına alarak voleybolseverlere, teknik adam ve sporculara istedikleri zaman istedikleri müsabakayı izleme imkanı veriyoruz’’ dedi.

Erol Ünal Karabıyık, 09-23 saatleri arasında okul maçları da dahil olmak üzere tüm karşılaşmaların ve antrenmanların ’’Voleybol.uydunet.net’’ ve ’’Voleyboltv.com’’ internet adreslerinden yayınlanacağını ifade ederek, ’’Kameralar sabah 9’da açılacak ve 23’e kadar görüntü aktaracak. Bu saatler arasında 1, 2 ve 3. liglerde oynanan tüm maçlar ile antrenmanlar canlı yayınlanacak. Yayında hem maç hem de skorboard görüntüsü yer alacağı için izleyiciler sayıları kolayca takip edebilecek’’ diye konuştu.

Türksat Genel Müdürü Dalbay ise Voleybol Federasyonu ile Türksat işbirliğinde uydunet ile büyük bir potansiyele kucak açtıklarını vurgulayarak, şunları söyledi:
’’Yaptığımız anlaşma ile 5 büyük salondaki tüm maçları ’WebTv’ olarak internet üzerinden dünyanın her yerine ulaştırdık. Uydunet-VoleybolTv olarak bir sonraki adımda bu maçları ’IPTV’ formatında da yayınlamak için çalışmalarımız devam ediyor. Türk sporunun yükselen değeri voleybola, internetin yükselen yıldızı uydunet olarak destek vermeye devam edeceğiz.’’

 


Haberi Paylaş