İtalya’da kadınlarda normal sezon sona erdi

İtalya Kadınlar Seri A1 Ligi’nde (Lega Volley Femminile) normal sezonun 26. ve son haftası büyük heyecana sahne oldu. Normal sezonu zirvede bitirip play-off’larda avantajı elde edecek takımın son maça kadar belli olmadığı mücadelede Imoco Volley Conegliano, set averajıyla liderlik koltuğuna oturmayı başardı.

Normal sezonu ikinci sırada bitiren Igor Gorgonzola Novara, son haftaya girildiğinde maçını kazanması halinde liderlik şansını koruyordu. Reala Mutua Fenera Chieri’yi 3-0’lık net bir skorla geçen Novara, en büyük rakibi Imoco’nun maç sonucunu beklemeye başlamıştı. Imoco, Volley Bergamo ile oynayacağı maçı kaybetmesi halinde liderliği de kaybedecekti ancak maçı 3-0 kazandı ve 66 puana ulaşarak Novara ile durumu eşitlemeyi başardı. İki takımın galibiyet (23) – mağlubiyet (3) sayıları da eşit olduğundan liderlik koltuğuna oturacak takım set averajı üzerinden belli oldu. Imoco Volley Conegliano 3.17 set averajıyla Novara’nın 2.87’lik averajına üstünlük sağlayarak normal sezonu lider bitirdi. Son İtalya Ligi ve CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonu Imoco, bu sonuçla bir sonraki CEV Şampiyonlar Ligi’ne direkt katılım hakkı yanında önümüzdeki haftalarda oynanacak İtalya Ligi play-off’larında ev sahibi avantajını elde etmiş oldu.

Ebrar ve Yağmur çeyrek finallerde 

Ebrar Karakurt’un formasını giydiği Igor Gorgonzola Novara, çeyrek finalde Cuneo Volley ile; Yağmur Karaoğlu’nun formasını giydiği Reale Mutua Fenera Chieri ise Vero Volley Monza ile yarı finale yükselme mücadelesi verecek.

Normal sezonu ilk sekiz sırada bitiren takımların mücadele edeceği play-off çeyrek final eşleşmeleri şu şekilde oldu:

Imoco Volley Conegliano – Il Bisonte Firenze (8)
Igor Gorgonzola Novara – Cuneo Volley (7)
Vero Volley Monza – Reale Mutua Fenera Chieri (6)
Savino Del Bene Scandicci – UYBA Volley Busto (5)

Haberi Paylaş

Comments are closed.