Voleybolun geleceği Ahmet Tümer

CEV, (Avrupa Voleybol Konfederasyonu) geleceğin yıldız adaylarını tanıttığı ” Next Big Thing in Volleyball” isimli içeriğine bu hafta AXA Sigorta Efeler Ligi takımlarından Fenerbahçe HDI Sigorta forması giyen orta oyuncu Ahmet Tümer’e yer verdi. 2001 doğumlu başarılı orta oyuncu Ahmet Tümer CEV’e voleybola başlama hikayesini, Fenerbahçe HDI Sigorta’yı ve Milli Takımı anlattı.

İlk olarak voleybola nasıl başladığından bahseden Ahmet Tümer, hikayesini şöyle anlatıyor: “12 yaşında okulda futbol oynarken bir gün Beşiktaş’ın voleybol antrenörü okulumuza geldi ve telefonumu aldı. İki ay sonra, onlara katılmak için bir davet aldım ve bugün buradayım, voleybol dünyasındayım.”

Ahmet Tümer, ilham kaynağının kim olduğuyla ilgili soruya ise, “Her seferinde en iyisi olmaya çalışıyorum. Farklı olmak istiyorum, herkes gibi olmak istemiyorum ve kendimi dünyaya göstermek istiyorum. İlham almak için tek voleybol idolüm Robertlandy Simon.” cevabını verdi.

Fenerbahçe’nin bir parçası olmaktan gurur duyduğunu söyleyen Ahmet Tümer, “Şampiyonlar Ligi’nde bu sene ilk kez oynadım. Atmosfer şaşırtıcı ve çok güçlü takımlar var. Bu kadar güçlü takımlara karşı oynamak benim için mükemmel bir deneyimdi ve bir gün o kupayı kaldıracağıma inanıyorum.” dedi.

Son olarak Milli Takım’dan bahseden Ahmet Tümer, “İnanılmaz bir jenerasyonuz, birçok yetenekli oyuncuya ve büyük kapasiteye sahip bir takıma sahip olduğumuza inanıyorum. Milli takımdaki tüm takım arkadaşlarım böyle, aynı düşünceye ve yaklaşıma sahibiz. Dünyaya Türk Milli Takımı’nı göstermek istiyoruz. Şahsen hayalim olimpiyat şampiyonu olmak ve bunun gerçekleşebileceğine inanıyorum.” açıklamasını yaptı.

Kaynak: CEV

Habere ulaşmak için tıklayınız. 

 

Haberi Paylaş

Comments are closed.