Karşıyaka’da Serkan Ergüven sezonu değerlendirdi

Karşıyaka Spor Kulübü Başkan Vekili ve Voleybol Şube Başkanı Serkan Ergüven, haftasonu sona eren Kadınlar 1.Ligi’nin ardından açıklamada bulundu.

Ergüven’in açıklaması şöyle:

“Cumartesi günü Edremit Belediyesi Altınolukspor’a evimizde kaybederek maalesef sezon öncesi koyduğumuz playoff hedefinin dışında kaldık. Büyük emekler verdiğimiz sezonu bu şekilde noktalamak istemezdik.

Öncelikle bizden desteğini esirgemeyen Yaşar Üniversitesi’ne çok teşekkür ediyorum. Bu birliktelik önümüzdeki yıllarda mutlaka meyvesini verecektir.

Her maçımızda artık kemikleşen ve tribünde çocuklarıyla harika bir ambiyans yaratarak yanımızda olan, deplasmanlarda takımımızı yalnız bırakmayan voleybol sever bir kitle oluşturduğumuz için ne mutlu bize diye düşünüyorum ve hepsine tekrar teşekkür ediyorum.

Altyapımızdan yetişen çok değerli bir kadromuz var. Teknik ekibimizin tecrübesi ve kalitesi belli. Yine de yüksek bütçeli, devlet destekli ve özellikle iki yabancı oyuncu bulunan rakiplere karşı mücadele etmek kolay değildi.

Dört sezondur en önemli ilkemiz; mali disiplini bozmadan, ağırlıklı kendi yetiştirdiği sporcularla ne olursa olsun taşıdığı formanın hakkını veren bir yapı yaratmaktı. Transfer politikamız her sezon için geleceği düşünen ve Karşıyaka yapısına uygun sporcular üzerine kuruldu. Tüm bunlara rağmen bu sezon ligi playoff dışında altıncı sırada tamamlamak başarısızlıktır. Bu başarısızlıktaki tüm sorumlulukta başkan olarak ben ve şube yönetimimindir.

25 çalışanı, 163 lisanslı sporcusu, kendi salonu ve servis aracı olan 304 spor okulu öğrencisi ile görevde olduğumuz dört sene boyunca büyük bir aile yaratarak yaşamasını sağladık. Karşıyakalıların desteği ile yaptığımız altyapı salonunun çok uzun seneler boyunca camiamıza hizmet edecek olması en büyük gurur kaynağımızdır.

A takım sezonunu bitse de önümüzde altyapı şampiyonaları var. Bu şampiyonalarda da elimizden gelenin en iyisini yaparak sezonu sonlandırdıktan sonra genel durumu değerlendirip bize yakışanı ve gerekeni yapacağımızdan camiamızın şüphesi olmasın.”


Haberi Paylaş