Kenya, Dünya Şampiyonası’na katılamayabilir

Kenya Voleybol Federasyonu (KVF) dün yaptığı açıklamada, Kenya Kadın Voleybol Takımı’nın Voleybol Güçlendirme Programı (Volleyball Empowerment Programmeve) ve Dünya Şampiyonası için Brezilya ve Polonya-Hollanda’ya yapacağı seyahatin fon eksikliği nedeniyle tamamlanamama ihtimali olduğunu söyledi.

Malkia Strikers‘ın Brezilya’nın Sao Paulo kentinde iki aylık yüksek performanslı bir eğitim kampı için ülkeden ayrılması planlanıyor. Antrenman programı, Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB) tarafından organize ediliyor. Dünya Şampiyonası ise 23 Eylül-15 Ekim tarihleri ​​arasında Polonya ve Hollanda’da düzenlenecek.

Bununla birlikte, hükümet tüm bu planlamaları kolaylaştırma konusunda bir taahhütte bulunmadığından ekip seyahat ve konaklama konusunda sıkıntılar yaşayabilir. KVF Başkan Yardımcısı Charles Nyaberi, dün Standard Sports’a verdiği demeçte; 46 milyon Sh’lik bütçelerini iki ay önce hükümete sunduklarını ve herhangi bir yanıt alamadıklarını söyledi.

Nyaberi, yaptığı açıklamada: “Brezilya’ya gitmemize yardımcı olması için hükümete çok tutkulu bir çağrıda bulunuyoruz. Bu yüksek performanslı antrenman, 2024 Olimpiyatları elemelerine hazırlanırken Dünya Şampiyonası’nda daha iyisini yapmak isteyen takım için çok şey ifade ediyor.” dedi.

Takımın ikinci kaptanı Noel Murambi ise: “Hükümetin diğer faaliyetlere çok para harcadığını biliyoruz, hayallerimizi gerçekleştirmemize yardımcı olmalarını rica ediyoruz.” şeklinde konuştu.

Kaynak: Standard Sports

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.