Orro: “Dünya Şampiyonası’nda gücümüzü tekrar göstermek istiyoruz”

2021 Avrupa Şampiyonası’ndan sonra 2022 Milletler Ligi’ni de altın madalya ile tamamlayan İtalya Kadın Milli Voleybol Takımı, galibiyetin ardından İtalya Voleybol Federasyonu’na açıklamalarda bulundu.

Davide Mazzanti: “”Hep birlikte harika bir iş çıkardık. Kızlara vetüm ekibe teşeekkür ederim. kızlar turnuvada hızlı bir şekilde oyunlarını bulmayı başardılar. Yetenekli olduklarını biliyorum ama tutumları, bizi büyük bir zafere götürme yolunda fark yarattı. Şimdi biraz dinlenelim ve sonra Dünya Şampiyonası’na en iyi şekilde hazırlanmak için sahaya döneceğiz. Bu gece belki taktiksel açıdan mükemmel değildik, belki biraz yorgunluk ve bu durum final maçımızı etkiledi. Şimdi, üzerinde çalışmamız gereken ve düzeltmemiz gereken yerler olduğunun farkında olarak neler yapacağımızı inceleyeceğiz. Belki de 2017’den beri gücümüzün farkındayız ve değiştirmeye çalıştığımız şey her zaman tepki vermekten kaçınmaktı. Bu yarışmada tepki beklemeden hareket etmeyi öğrendik ve bu gelecekte çok önemli bir şey. Ancak bu başarıyı personelime adamak istiyorum çünkü bugün herkesin emeği sayesinde bu hedefe ulaştık.”

Monica De Gennaro: “Çeyrek finalden yarı finale kadar harika bir VNL oynadık ve bugün finalde mükemmel voleybol oynadık. Yapılanlara inanmakta neredeyse hala zorlanıyoruz çünkü VNL’i kazanmak çok karmaşık bir şey. Çok yoğun bir ayda kendimizi bulduk ve şimdi zafere ulaştık. Çok iyiydik, ama dürüst olmalıyım ki elde edilen sonuca inanmakta hala zorlanıyorum. Şu anda bulutların üzerindeyiz ve gurur doluyuz.”

Elena Pietrini: “Harika bir his yaşıyoruz, böyle bir maç beklemiyorduk ve şimdi gerçekten bulutların üzerindeyiz. Maçın sonunda sahada bu galibiyet için çıldırdık, çünkü uzun bir sıkı çalışma döneminin sonunda gelen bu başarının tadını çıkarmak doğru” dedi.

Alessia Orro: “Hedefimize ulaşmada gerçekten iyiydik, ancak bence özellikle Dünya Şampiyonası göz önüne alındığında hala çok fazla yolumuz var. Bireysel olarak aldığımız ödülden çok, takımın galibiyeti için çok mutluyum. Şu ana kadar emeklerimiz ödüllendirildi. Dünya Kupası için daha da büyük kimya bulmak ve ne kadar güçlü olduğumuzu orada tekrar göstermek istiyoruz.”

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.