Küçüklerde şampiyonlar belli oldu

07 – 11 Haziran tarihleri arasında Bolu’da yapılan “Küçükler Voleybol Türkiye Birinciliği Yarışmaları” tamamlandı.

12 ilden 8 kız ve 8 erkek takımın 5 gün boyunca mücadele ettiği yarışmalarda, Bursa Canaydın İlköğretim Okulu ve Kahramanmaraş Göksu Nevzat Pakdil Yatılı İlköğretim Bölge Okulu takımları şampiyon oldu.

Bu yıl Gençlik ve Spor Genel Müdürlüğü ile Milli Eğitim Bakanlığı tarafından Aroma’nın desteğiyle organize edilen Küçükler Voleybol Türkiye Birinciliği Yarışmaları, 07 – 11 Haziran tarihleri arasında Bolu’da yapıldı.

12 ilden 8 kız ve 8 erkek takımın katılımları ile “Küçükler Voleybol Türkiye Birinciliği Yarışmaları” gerçekleştirildi. Sadece yarışmak değil, öğrencilere voleybol sporunu sevdirmek, eğlenerek öğrenmeyi sağlamak amacıyla düzenlenen organizasyona 2000-2001 doğumlu öğrenciler katıldı. Ev sahipliğini Bolu’nun yaptığı şampiyona, 5 gün boyunca renkli ve çekişmeli maçlara sahne olurken, kalabalık bir seyirci kitlesi tarafından izlendi.

Kızlarda; İstanbul Sarıyer ile İstanbul Bakırköy 60. Yıl ilköğretim okulları arasında oynanan üçüncülük ve dördüncülük maçını 0-2 skorla kazanan İstanbul Bakırköy 60. Yıl İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

Manisa Salihli ile Bursa Canaydın ilköğretim okulları arasında oynanan final maçında 0-2 skorla Bursa Canaydın İlköğretim Okulu şampiyonluğunu ilan etti.

Erkeklerde ise Giresun Şebinkarahisar Yavuz Selim ile Antalya Göynük ilköğretim okulları arasında oynanan üçüncülük ve dördüncülük maçını 2-1 skorla kazanan Şebinkarahisar Yavuz Selim İlköğretim Okulu üçüncü oldu.

Final maçında ise Kahramanmaraş Göksu Nevzat Pakdil Yatılı Bölge İlköğretim Okulu ile Bursa Gürsu Zafer İlköğretim okulları karşılaştı ve 2-0 skorla Kahramanmaraş Göksu Nevzat Pakdil Yatılı Bölge İlköğretim Okulu birinci oldu.

Aroma tüm katılımcı çocuklara hediyeler ve dereceye giren takımlara ayrıca ödüller verdi. Organizasyonun önümüzdeki yıllarda da sürdürülmesi hedefleniyor.


Haberi Paylaş