Sultanlar ikinci maçta da galip

Bayanlar Avrupa Ligi C Grubu’nda Hırvatistan ile karşı karşıya gelen A Bayan Milli takımımız bugün rakibini ikinci kez 3-0 mağlup etti.

Hırvatistan’ın Slavonski Brod şehrinde yapılan karşılaşmalar halk tarafından büyük ilgi ile takıp edildi. Karşılaşma dünkü maça oranla daha çekişmeli başladı. Dün pasör olarak Naz ile oynayan takımımızda bugün Naz’ın yerine Özge pasör, Elif’in yerine de Güldeniz görev yaptı.Karşılıklı sayılarla geçen setin ilk bölümünde 5-5’den sonra takımımız ilk teknik molaya 8-6 önde girdi. Güldeniz ve Polen ile etkili olan Sultanlar teknik mola dönüşünde farkı açtı ve ikinci teknik molaya 16-11 önde girdi. Etkili servis atarak rakibi oyundan düşüren Milli takımımız seti 25-15 aldı. İlk sette ikili bloğa çıktıktan sonra ayağı burkulan kaptan Esra sakatlık geçirdi. Esra’ya ilk müdahale salonda yapılırken tecrübeli oyuncu daha sonra kontrol amaçlı olarak hastaneye götürüldü.

İkinci sete iyi başlayan Hırvatistan oldu. 6-2 öne geçen Hırvatistan karşısında Milli takımımız hücumda etkisiz kaldı ve ilk teknik molaya Hırvatistan 8-4 önde girdi. Bahar’ın servis attığı turda sayılar kazanmaya başlayan Milliler 11-11’de eşitliği yakaladı ardından 13-11 öne geçti. İkinci teknik mola 16-13 Milli takımımız lehine geçilirken rakibimiz servislerinin etkisini artırdığı bölümde 18-18’de eşitliği yakaladı. Milli takımımız Esra’nın yerine oyuna giren Selime ile sayılar kazandı ve tekrar öne geçti: (18-21) Seti 23-20’ye kadar önde götüren Milli takımımız basit hatalardan sayılar kaybedince Hırvatistan farkı 1 sayıya kadar düşürdü ama Neriman’ın sayısı ile takımımız ikinci seti 25-23 alarak maçta 2-0 öne geçen taraf oldu.

Üçüncü sete oyunun kontrolünü ele almış olarak başlayan A Bayan Milli takımımız teknik molaya 8-4 önde girdi. İkinci teknik molayı 16-11 önde geçen Milliler Selime ve Polen ile etkili oldu. İyi servis atan takımımız Hırvatistan Milli takımının oyunu bozdu. Defanstan çıkardığı topları sayıya çeviren ay yıldızlılar seti 25-14 maçı da 3-0 kazandı. 

HIRVATİSTAN-TÜRKİYE: 0-3

Salon: Grad

Hakemler: Rafael Alonso Godoy (ESP), Laszlo Adler (HUN)

Hıvatistan: Ikic, Fabris, Alajbeg, Kovacic, Dugandzic, Grbac, Dosen (L), Kaleb, Cutura

Türkiye: Güldeniz, Bahar, Polen, Esra, Eda, Özge, Gizem (L), Selime, Neriman, Naz

Setler: 15-25, 23-25, 14-25

Süre: 73 dakika (23-27-23)


Haberi Paylaş