Londra 2012’nin ikizleri

2012 Londra Olimpiyat Oyunları vizesi alan A Kadın Milli Takımı bir ilki başarmanın mutluluğunu yaşıyor. Bu önemli başarıda imzası bulunan takımın ikizleri Özge Kırdar Çemberci ile Gözde Kırdar Sonsırma ise başka bir gurur içinde.

Olimpiyata giden ilk kadın takımı olmak ve 52 yıl sonra takım sporlarında Olimpiyat bileti almanın dışında Kadın takımı adına bir ilk de Özge-Gözde kardeşler tarafından yaşanacak. Çünkü onlar kadın branşında yarışacak ilk ikizler olacak.

1985 yılında Kütahya’da doğan iki kardeş Vakıfbank Güneş Sigorta altyapısında başladıkları spor yaşantılarına aynı kulüpte devam ediyor. Smaçör oynayan Gözde Vakıfbank’tan hiç ayrılmasa da pasör olan ikizi Özge 2005 yılında Yeşilyurt, 2006’da Fenerbahçe, 2007’de Ereğli Belediyesi formalarını giydikten sonra 2008 sezonunda yuvaya döndü ve kardeşi Gözde ile yine aynı takımda buluştu.  

Milli takımın 9 numarası Özge tüm arkadaşları gibi çok heyecanlı olduğunu belirterek, “Olimpiyat oyunlarını izlediğim ilk günden beri orada olmanın hayalini kuran biri olarak, bu takımın bir parçası olduğum için, en önemlisi Türkiye’yi Londra’da temsil edecek olmaktan çok gururluyum. Ankara seyircisine, televizyon başında bizim kadar heyecanlanan herkese, bizi yalnız bırakmayan ailemize, fedakar eşlerimize çok teşekkür ediyorum. Orada elimizden gelenin en iyisini yapacağız” dedi.

İkizler olarak gitmediğimiz bir Olimpiyat kalmıştı

Kadın branşlarında Londra’da ilk kez bir ikiz mücadele edecek. Bu konuda da çok heyecanlı olan Özge ve Gözde tarihe bu şekilde geçmelerinden dolayı da sevinç yaşadıklarını söylediler.

Daha önce ikiz kardeşiyle Avrupa Kadınlar Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu yaşayan Özge bu başarıya atıfta bulunarak esprili bir dille, “İkizler olarak bir Olimpiyata gitmediğimiz kalmıştı onu da başardık” dedi. Özge konuşmasını şöyle sürdürdü, “Hem bizim için, hem de ailemiz için inanılmaz heyecan verici. Normalde aileler bir kere sevinirken, bizimkiler hep iki kere seviniyor. Lonra’da iyi şeyler yapacağız.”

10 numaralı forma ile mücadele eden Gözde ise isimlerini tarihe altın harflerle yazdırdıklarını belirterek, “Bunu yaparken ikiz kardeşimle aynı takımda olmak hem benim için hem de ailemiz için büyük gurur kaynağı. Bence şu an dünyadaki en şanslı insanlarız. Şimdi bizi yeni hedefler bekliyor. Olimpiyatta inşallah çok daha iyisini yapacağız” diye konuştu.
 


Haberi Paylaş