A Erkek Milli Takım toplandı

Romanya’da, 27-29 Mayıs 2019 tarihlerinde Avrupa Ligi müsabakaları oynayacak A Erkek Milli Takım Ankara’da toplandı.

Geniş bir kadro ile bir araya gelen A Millilerden bir bölümü, Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile yapılan toplantıın ardından izinli olarak Ankara’dan ayrıldı. Diğer oyuncuların kampı ise Antrenör Veljko Basic nezaretinde başladı.

Başkan Karabıyık, Milli Takım oyuncularına hitaben yaptığı konuşmada, başarılı olmamaları için hiç bir neden görmediğini belirterek, “İnanarak yola çıkar ve bu inancınızla paralel olarak çalışırsanız, her türlü başarıya ulaşırsınız, ben buna inanıyorum. Bir bölümünüz burada kalacak, bir bölümünüz de dinlenmeye gideceksiniz. Hepinizin programları elinizde. Dinlenip gelin. Sizlere güveniyorum” dedi.

Antrenör Veljko Basic de en önemlisinin mental hazırlık olduğunu vurgulayarak, “Önce mental olarak hazırlanmalıyız. Sonra kişisel gelişim ve teknik antrenmanlar yapacağız. Ne yapacağımızı düşüncede şekillendirirsek, her zaman iyi işler yapabiliriz” diye konuştu.

A Erkek Milli Takım geniş kadrosu şu isimlerden oluşuyor:
Semih Oktay: Erkek Milli Takımlar Sorumlusu
Veljko Basic: Antrenör
Hakan Özkan: Yardımcı Antrenör
Yağmur Can Kurt: Yardımcı Antrenör
Ferhat Akbaş: İstatistik Antrenörü
Hamza Güçlü: Masör

Sporcular: Berkan Bozan, Ali Berke Sağır, Burutay Subaşı, Emre Batur, Halil İbrahim Yücel, Gökhen Gökgöz, Murathan Kısal, Ahmet Pezük, Serkan Oğuz, Resul Tekeli, Emin Gök, Kemal Kıvanç Elgaz, Ramazan Serkan Kılıç, Ulaş Kıyak, Baturalp Burak Güngör, Koray Şahin, Sabit Karaağaç, Alperay Demirciler, Murat Yenipazar, Arslan Ekşi, Selçuk Keskin, Erhan Dünge, Sinan Cem Tanık.

 


Haberi Paylaş