Lusern’deki büyük final

Yunan ikili Vassiliki Karadassiou ve Vassiliki Arvanity yine İsviçre’deki Nestea Avrupa Şampiyonası turunu kazandılar. Finalde İsviçreli rakipleri olan Simone Kuhn ve Lea Schwer’i 21-17, 21-17’lik setlerle yenen ikili toplamda 600 puan ve 11.000 euro para ödülü alarak şampiyon oldular.

Finalden önce buraya “hat-trick’’ yapmak için geldiklerini söyleyen ikili daha öncede 2005 ve 2006 yıllarında altın madalyayı kazanmışlardı. İsviçreli ekip finalde yenilmelerine rağmen kendi seyircileri önünde iyi bir oyun sergilediklerinden dolayı mutlu olduklarını dile getirdi. İsviçreli ekipte toplamda 540 puan ve 7.500 euro para ödülüne sahip oldular. Daha önce 3. turda Yunalı ikiliyi yenerek mağluplar grubuna yollayan ikili finalde Yunanlı ekibe boyun eğdiler.

Şu zamana kadar 13. turnuvası düzenlenen Avrupa Şampiyonası serisinde 11 madalya kazanan Yunanistan; 8 altın, 3 gümüş ve 1 bronz madalyanın hepsini de aynı ikili ile kazandı.
Nestea Avrupa Şampiyonası serisi Dutch Master ayağı ile 4 gün devam edecek. Hollanda’nın ev sahipliği yapacağı turnuvada, ev sahibi erkeklerde Emiel Boersma ve  Bram Ronnes, bayanlarda Rebekka Kadijk ve Merel Mooren ikilileriyle turnuvaya katılacak.


Haberi Paylaş

Comments are closed.