Türkiye’nin en büyük spor fuarı

Türkiye’de bugüne kadar yapılacak en büyük spor fuarı olan SPOR SHOW, 29 Mayıs–1 Haziran 2008 tarihleri arasında İstanbul Fuar Merkezi’nde gerçekleşecek. Binlerce sporsever ve spor profesyoneline ev sahipliği yapacak olan Spor Show, 16.000 m2’lik bir alana yayılarak, sportif amaçlı malzeme, araç-gereç, alet üretici ve ithalatçıları, sağlık hizmetleri, spor içecekleri, kamp ve tesisler, yaz okulları, spor kulüpleri, federasyonlar, spor oyunları ve organizasyon hizmeti veren kurumlara yer verecek.

Spor ürün ve hizmetleri üreticileri ile tüketicileri arasında bir köprü görevi görmenin yanı sıra, Spor Show halka açık birçok spor aktivitesinin düzenleneceği bir show organizasyonu olarak tasarlanıyor. Spor Show çeşitli spor gösterileri, ünlü konuklar ile sohbetler, spor turnuvaları ve spor oyunları ile bu sektörel fuara interaktif bir yaklaşım getirecek.

Show Arena, Adrenalin Arena, Turnuva Arena, Golf Arena ve Oyun Arena gibi alanlardan oluşan ve yaklaşık 1.500 m2’ye yayılan Spor Show etkinliklerinde, 150 kişilik Spor Show Activity Team görev yapacak.  Etkinlik alanlarında, ziyaretçilerin ücretsiz olarak katılabilecekleri futbol, basketbol, badminton, dart, canlı langırt, bilardo, masa tenisi, golf, bilek güreşi gibi turnuva ve oyunlara ek olarak, profesyoneller tarafından sergilenecek eskrim, yoga, pilates, amigo kızlar, capoeira, judo, taekwando, güreş, salon dansları ve yer jimnastiği gibi showlar yer alacak.

Türkiye’nin lider tekstil firmaları sahiplerinin girişimleri ile Temmuz 2007’de kurulan World Business Fairs’ın, Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Müdürü Özen Yetmişbir Spor Show’u şöyle tanımlıyor:

“Türkiye’de bugüne kadar düzenlenen en geniş kapsamlı spor fuarı ve Türkiye’de sporun buluşma noktası olacak Spor Show 2008’in amacı, spor dünyasını aynı çatı altında toplamak ve spor endüstrisinin ihtiyaçlarını karşılamaktır.

Spor, milyonların ilgi alanını kapsayan bir faaliyetler grubu olmaktan öte, devasa bir ekonomi olarak karşımıza çıkmaktadır. Türkiye’de sporun, otomotiv sektöründen bile daha hacimli bir endüstri olduğu düşünüldüğünde, spor sektörüne ait kapsamlı bir fuar yapısının gerekliliği kaçınılmazdır.”

 

İstanbul Fuar Merkezine Ulaşım

Karayoluyla gelişte; E-5,Sahil Yolu ve Tem Otoyolu karayollarının kesişme noktasında bulunan fuar alanı, İstanbul şehir merkezine ve önemli noktalara yakın mesafededir. Yeşilköy’de Atatürk Havaalanı’nın karşısında bulunan fuar merkezi, havayoluyla ulaşıma müsaittir. Bakırköy ve Yenikapı Deniz Otobüsleri’ne yakınlığı nedeniyle, deniz ulaşımına da çok uygun bir noktadadır. Şehir merkezi ve İstanbul’un bir çok semtine ulaşımı sağlayan metro durağı, fuar alanının ön girişindedir.

İDTM FUAR MERKEZİ 9-10-11 HOLLER YEŞİLKÖY / İSTANBUL

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.