Maç bitiminde olay!

Fenerbahçe Universal’in Galatasaray’ı 3-1 yendiği maç sonrası tribünlerde yaşanan olaylar maçın önüne geçti.

Maçın oynandığı sırada başlayan olayların fitilini ateşleyen, 2 Koreli seyircinin vatandaşları Kim Yeong Keung’u ve takımı Fenerbahçe’yi desteklemesi oldu. Buna tahammül edemeyen Galatasaray taraftarları, önce Korelilere küfür etti, sonrasında ise üzerlerine yürümek istedi. Güvenlik güçlerinin müdahalesi sonrası olaylar biraz olsun yatışırken Galatasaray Spor Kulübünün özel güvenlik güçleri, yetkili olmadıkları halde Koreli taraftarları salon dışına çıkartmak istedi. Polisin de devreye girmesiyle turist taraftarlar salonda maçı seyretmeye devam etti.

İl Spor Güvenlik Kurulunun aldığı karar sonrası yasak olmasına rağmen Fenerbahçe taraftarları kimliklerini gizleyerek salona girdi ve maçı seyrettiler. Maç oynanırken iki taraftar grubu arasında zaman zaman gerginlik yaşansa da bu tarz olaylar fazla büyümedi.

Dördüncü setin başında Fenerbahçe taraftarlarının bulunduğu tarafa giden bazı Galatasaray taraftarları, maçın geri kalanını bu alanda seyrederek takımlarına destek verdiler. Ancak maçın bitimiyle beraber bu taraftarlar, Fenerbahçelilere saldırdı ve olaylar polisin müdahalesi ile noktalandı. Karşı tribünde bulunan bazı taraftarlar ise ellerinde bulunan nesneleri karşıya fırlatarak olaylara dahil oldu.

Fazla büyümeden engellenen olaylar sonrası Galatasaray taraftarı salonda ayrıldı ve ortam yumuşadı.

 


Haberi Paylaş