Rövanş maçının galibi de Fenerbahçe Universal

Ligin ikinci yarısı bugün oynanan maçlarla başlarken 3-1 kaybettiği maçın rövanşında Fenerbahçe Universal’i Burhan Felek Voleybol Salonunda ağırlayan Galatasaray, rakibine ilk maçtaki skorla boyun eğdi.

Kurallar gereği Fenerbahçe taraftarının alınmadığı maça İtalyan pasörü Eleonora Lo Bianco ve Gökçen Zop’un etkili oyunuyla hızlı başlayan ev sahibi Galatasaray, ilk arayı 8:6 önde geçtikten sonra tempoyu yükselterek rakibinin 12:7’de ikinic molasını kullanmasını sağladı. İkinci teknik mola 16:10 geçilirken rakibinin yaptığı hataları değerlendiren FB Universal, skoru 18’de eşitlemeyi başardı. Buna karşı hamle olarak ikinci molasını kullanan Galatasaray, üst üste bulduğu 4 sayı ile önce 22:18’i buldu, sonrasında da seti 25:20 kazandı.

İkinci sete fırtına gibi başlayan FB Universal, rakibinin 2:5’te aldığı molaya aldırmaksızın baskısını sürekli arttırdı. 3:8 ve 5:16 geçilen teknik molalar arasında file üzerine adeta duvar ören sarı kanarya, Galatasaray’ın yaptığı oyuncu değişikliklerine rağmen seti rahat bir şekilde 10:25 kazandı.

Üçüncü sete daha iyi başlayan taraf ev sahibi Galatasaray oldu ve farkı kısa sürede açarak 9:4 öne geçti. Ancak hücumda top öldüremeyen sarı kırmızılılar, rakibinin özellikle arka alandan yaptığı hücumlarta cevap veremeyince, fark eridi ve ikinci araya konuk FB Universal önde girdi 14:16. Setin geri kalanında da oyundan kopmayan sarı lacivertliler, seti 20:25 kazanarak setlerde skoru 1-2’ye getirdi.

Eda Erdem’in servisleriyle dördüncü sete de hızlı başlayan FB Universal, teknik molaları 5:8 ve 10:16 önde geçerek tempoyu her rallide biraz daha arttırdı ve seti 20:25 alarak maçı ilk yarıdaki derbide olduğu gibi 3-1 kazandı.

Dördüncü sette skor 13:21 iken yaşanan olaylar nedeniyle maçı durduran hakem Erdal Akıncı, 3 dakikalık ara sonrası maçı kaldığı yerden devam ettirdi. Bu arada Galatasaraylı oyunculardan bazıları ve Sportif Direktör Orkun Darnel, tribünlere giderek sarı kırmızılı taraftarları yatıştırmaya çalıştı.

İstatistik…

GALATASARAY- FB UNIVERSAL: 1-3

Salon: Burhan Felek

Hakemler: Erdal Akıncı, Temel Öneri

Galatasaray: Nilay, Seray, Calderon, Gökçen, Lo Bianco, Selime, Funda(L), Gamze, Deniz, Eric, Natali, Aslı

FB Universal: Kim, Eda, Naz, Sokolova, İpek, Seda T, Merve(L), Nihan(L), Seda E, Yağmur, Tom

Setler: 25-20, 10-25, 20-25, 14-25

Süre: 93 dakika (24-19-26-24)


Haberi Paylaş