Mersin Büyükşehir Belediyespor’da hedef Play-Off

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi’nde mücadele eden Mersin Büyükşehir Belediyespor, emin adımlarla Play-Off hedefine yaklaşıyor. Antrenmanlarına sıkı bir şekilde devam eden ve motivasyonu yüksek olan Mersin, son 3 maçta alacağı galibiyetlerle Play-Off’a kalmak istiyor. Takım, Toroslar ilçesinde yer alan 1000 Kişilik Spor Salonu’nda antrenman için haftanın 5 günü bir araya geliyor. Voleybolcuların hedefi önce Play-Off’lar ardından da Sultanlar Ligi’ne çıkmak.

Haftanın 5 günü yoğun bir çalışma içerisinde olduklarını söyleyen Mersin Büyükşehir Belediyespor başantrenörü Hüseyin Murat Oğuz, “Pazartesi ve çarşamba günleri çift idman yapıyoruz. Cumartesi maça çıkıyoruz, pazar günü de boş günümüz. Dolu dolu çalışıyoruz. Amacımız Play-Off’lara kalmak ve buna yönelik çalışıyoruz. Son 3 maçımız final niteliğinde maçtı. 3’ünü de kazanmasını bildik. Şimdi Nevşehir’e gidiyoruz. O maçı da almamız lazım ki salı günü Kayseri ile final maçı oynayacağız. 3 sakatımız vardı. Şu an her şey çok iyi gidiyor. İnanın oyuncularım benden daha çok Play-Off’u istiyorlar. Onlar buna inanıyor ve son 3 maçı kazanarak geldiğimiz için motivasyon daha yüksek. Mersin Büyükşehir Belediyesi bir ailedir. Biz de bu ailenin bir parçasıyız.” dedi.

Takıma bu yıl transfer olan libero oyuncusu Melis Demir, sakatlık geçiren oyuncular olsa da mücadelelerine devam ettiklerini ifade ederek, “Takımın içerisinde güzel bir ilişkimiz var. Bu hafta Merinos maçıyla birlikte önemli bir galibiyet aldık. İnşallah önümüzdeki 3 maçı da alıp Play-Off’lara adımızı yazdırmak istiyoruz. Şartlarımız çok güzel, Mersin çok güzel bir şehir. Takımdaki herkesle çok rahat anlaşıyoruz zaten. Güzel bir ilişki kurduk, aile gibiyiz. Herkes çok mutlu. Takım olarak hedefimiz ilk olarak Play-Off’lara gitmek. Eğer Play-Off’lara gidersek de gruptan çıkacağımızı düşünüyorum. İlk önce maç maç ilerlemek istiyoruz. Biz çok mücadele ediyoruz. Taraftarımız da hep yanımızda olursa, salonu doldurursak seviniriz. Mersinlilerin desteği her zaman yanımızda olursa çok daha iyi olur.” diye konuştu.

Yine takıma bu yıl katılan sporculardan orta oyuncu Kübra Koşmaz, “Zorlu bir etaba girdik. Çok yoğun ve güzel çalışıyoruz. Motivasyonumuz çok iyi. Önümüzdeki 3 maçı da kazanarak inşallah ilk 4’de girerek Play-Off’a gitmeyi planlıyoruz. Uyumumuz, enerjimiz çok iyi. Antrenmanlar da gayet neşeli geçiyor.” şeklinde konuştu.

Smaçör Sıla Şükran Özbey de ilk defa bu yıl A Takım’a çıktığından söz ederek, “İlk defa bu tecrübeyi yaşıyorum. İlk defa çıktığım için alt yapıdan bu kadar tecrübeli insanlarla da oynamak benim için çok iyi. Antrenmanlar çok iyi, çok iyi anlaşıyoruz, çok motiveyiz. İnşallah önümüzdeki maçı da alacağız. Burada ekip olmak çok iyi ve çok büyüleyici. Atmosfer çok farklı. Büyükşehir’le çalışmak çok güzel.” dedi.

Takımın en genç oyuncularından Eda Say ise “Ben burada doğdum büyüdüm. Kendi şehrimde oynamak beni çok mutlu ediyor, çok gururlandırıyor. Takım arkadaşlarımla aram çok iyi. Takım olarak Play-Off hedefimiz var. İnşallah oraya yükseliriz. Önümüzdeki maçlar da çok zor olacak. Şu an gerçekten çok zorlu bir süreçteyiz. Hedefimiz çünkü çok yüksek. Umarım emeklerimizin karşılığını alacağız.” diye konuştu.

Haberi Paylaş

Comments are closed.