Mihajlovic: “Bronz madalyayı çoktan unuttuk”

Son Dünya Şampiyonu unvanını korumak isteyen Sırbistan Kadın Milli Takımı, 2022 Dünya Şampiyonası hazırlıklarını sürdürüyor. Takımın birçok başarısında imzası bulunan Brankica Mihajlović, Dünya Şampiyonası öncesi Sırbistan medyasına değerlendirmelerde bulundu.

Turnuvaya son şampiyonu unvanıyla katılacakları için baskı hissetmediklerini söyleyen Mihajlovic, “Böyle bir baskı hissetmiyoruz, en azından benim için öyle. Turnuvanın üstünden dört yıl geçti. O zamandan beri birçok şampiyona düzenlendi, İki Avrupa şampiyonluğu, Olimpiyat Oyunları… On yıldan fazla bir süredir milli takımdayım ve tüm kızların başarıları veya başarısızlıkları çabucak “unuttuğunu” söyleyebilirim. Bir sonraki mücadelelere, önümüzdeki madalyalara saldırmaya her zaman hazırız. Bu takımın iyi tarafı da bu.” dedi.

Uzun antrenman sürelerinden şikayet etmeyen Mihajovic, “Alışkın olduğumuz bir şey, yoğun bir hazırlık tempomuz var. Turnuvanın ilk maçına iki aydan az bir süre kaldı. Şimdiye kadar her şey yolunda, ekip olarak iş söz konusu olduğunda her zaman maksimumu verdiğimizi ve motive olduğumuzu biliyorum. Hiçbir şey vaat edemeyiz, ama her zaman kalbimizi sahada bırakıyoruz, bu yüzden bu sefer olacak.” ifadelerini kullandı.

Takımın yeni baş antrenörü Santarelli’nin kısa bir hazırlanma süreci geçirmesi ve ardından VNL’de bronz madalya almasıyla ilgili Mihajovic, “Ona ve tüm ekibe tebrikler. Sadece iki aydır bizimle birlikte, bu onun için büyük bir başarı, bronz madalya bekliyor muydu bilmiyorum. Onunla iletişim kurmak açısından her şey yolunda, madalyadan memnun olduğunu ve Dünya Şampiyonası’nda da de bizimle iyi bir sonuç almak için çok motive olduğunu görüyorum.” dedi.

Son olarak sakatlığından bahseden tecrübeli oyuncu, “Zor oldu, muhtemelen her sporcu bir noktada böyle anlar yaşar. Yaralanmaya uzun süre vakit verdim ve iyileştirdim. Önemli olan her şeyin arkamda olmasıydı. VNL sırasında, daha önce acı çekmeden normal bir şekilde antrenman yaptım ki bu önemli. Takıma geri dönme konusunda hiçbir zaman ikilem yaşamadım. Antrenör kadromuza güveniyorum ve Dünya Şampiyonası’na formda gideceğimi biliyorum.” açıklamalarını yaptı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.