Milli oyuncular gurur duyuyor…

Ankara’da düzenlenen Avrupa Kıta elemesinde rakiplerini tek tek yenerek turnuvayı birinci sırada tamamlayan ve 2012 Londra Olimpiyat Oyunlarına katılma hakkı elde ederek Türk Voleybol tarihine geçen A Bayan Milli Takımımız gurur duyuyor.

Polonya ile oynanan final maçının ardından büyük sevinç yaşayan Filenin Sultanları voleybolunsesi’ne konuştu…

Milli oyuncularımızın görüşleri şöyle:

 

Kaptan Esra Gümüş: Ankara seyircisine inanılmaz teşekkür ediyorum. Bugün inanılmaz bir gün bizim için. Tarih yazdık. Bu takım her şeyi hak eden bir takım ve bu takımın da kaptanı olduğum için gerçekten çok gurur duyuyorum. Olimpiyata gittiğimizde Türk’ün gücünü göstereceğiz. Bu takım çok işler yapacak. İlk defa olimpiyata kaldık ama orada ne yapacağımız belli olmaz. Herkes bizi beklesin ve görsün.

Gülden Kayalar Kuzubaşıoğlu: Rüya gibi. O kadar çok istedik, o kadar çok dua ettik, o kadar çok hayal ettik ki şuan gideceğimize hakikaten inanamıyorum. Sezon bittikten sonra ilk kampa girdiğimizde çok inanmıştık. Türkiye’de bir ilki gerçekleştirmek istiyorduk. Her gün çok daha iyi bir oyunla istediğimiz yere geldik. Bugün çok iyi bir oyun sergileyemedik ama bu kadar strese çok normaldi. Şuan hayalimiz gerçek oldu. Çok gurur duyuyorum arkadaşlarımla ve kendimle. Ne diyeceğimiz bilmiyorum, ağlamak istiyorum…

Eda Erdem Dündar: Hala farkında değil gibiyim. Gerçekten olimpiyatlara gidiyoruz. Hepimizin hayali olimpiyatlarda oynamaktı. 2012’ye kısmetmiş. Londra’ya gidiyoruz, biletimiz cebimizde. Takım arkadaşlarımı kutluyorum, gerçekten çok iyi bir turnuva çıkarttık. Favori biz değildik ama kendimizi favori yapmayı bildik bu turnuvada. Takım arkadaşlarıma, teknik heyete, bu güzel taraftara ve emeği geçen herkese teşekkürler. Hayallerimizi yaşayacağız, şuan için çok mutluyuz.

Gözde Sonsırma: Kaç senedir voleybol oynuyorum bilmiyorum ama hayalini kurduğum şeyler birer birer gerçek oluyor. Tek istediğim olimpiyatta kürsüye çıkmak. Çünkü uzak bir hayal değil, biz Hollanda’yı yendik, Polonya’yı, İtalya’yı, Rusya’yı, Almanya’yı yendik. Ne kaldı ki geriye. O yüzden ben bu takıma çok inanıyorum. Onlar da bize inansınlar. Eleştirmek yerine hep destek olsunlar, çünkü burada inanılmaz bir ter akıtıyoruz. Yaşamayan bilmez, biz bir aydır kamptayız. Ailelerimizden uzaktayız. Çoğumuz sakatlıklarla mücadele ediyor. Bunu kimse bilmez. Biz burada gerçekten büyük bir özveriyle oynuyoruz. O yüzden bize sadece destek olmalarını istiyorum. Salonu dolduran herkese teşekkür ederim. Bize bu turnuva İstanbul’da olacak denildiğinde kendimiz Ankara’da olsun istedik. Ve yüzümüzü kara çıkarmadılar. Bir kez daha olsa yine Ankara olsun isteriz.

Gizem Güreşen: Çok mutluyum. Londra’ya gidiyoruz. Arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Hepsi çok iyi bir oyun sergiledi bu son bir hafta içinde. Ankara seyircisine çok teşekkür ediyorum, bizi çok güzel desteklediler. Şuanda inanmak hala çok zor. Yıllarca bunun hayalini kurduk, hiç bu zamana kadar gelememiştik. Şimdi gidiyoruz ve bu inanılmaz bir şey. Çok mutluyum.

Naz Aydemir: Bir ilki başardık ve olimpiyatlara gidiyoruz. Bu takım her şeyi hak ediyor. Hepimiz teker teker çok iyi oyuncularız, takım olarak ta çok güzel bir uyum sağladık. Keşke olimpiyatlar Türkiye’de olsaydı da bu seyirciyle olimpiyat şampiyonu da olurduk. Bizi destekleyen bize inanan herkese, ailelerimize, bugüne kadar bizimle uğraşan tüm antrenörlerimize teşekkür ediyorum.

Neslihan Darnel: Çok mutluyuz. Böyle bir başarı elde etmek bizim için çok önemliydi. Çok istedik takım olarak. Herkes her türlü fedakarlığı yaptı ve sonucunu aldık. Biz bu kadar net olacağını, 3-0 gibi net bir skorla Polonya gibi bir takımı yeneceğimizi düşünmüyorduk. Ama başardık. Çok muyluyuz. Umarım Londra’ya gittiğimizde başarılar elde ederiz. Bütün takım hak etti bunu. Herkese teşekkür ederim. Hepsiyle ayrı ayrı gurur duyuyorum.

Özge Kırdar Çemberci: Herkese çok teşekkür ediyorum. Öncelikle Ankara seyircisine, bizi yalnız bırakmadılar. Başkanımız sağ olsun bizi kırmayıp bu turnuvayı İstanbul’dan buraya almıştı. Bizi mahcup etmediler. Tabi ki sonra ailemize, televizyondan izleyen herkese, eşlerimize çok teşekkür ediyoruz. Yıldız Milli Takımdan beri hepimizin hayaliydi, şuanda gerçek oldu. Daha ne yapabiliriz bilmiyorum. İnanılmaz mutluyum, herkese teşekkürler.  

Neriman Özsoy: Bu takım her şeyi hak ediyor. Söylenecek hiçbir şey yok. Herkes sahaya kalbini koyarak oynadı. Her bir arkadaşımla gerçekten gurur duyuyorum. Bu turnuvada emeği geçen, buraya gelen, bizi destekleyen desteklemeyen, birinci olmamızı isteyen istemeyen herkese çok teşekkürler. Çok mutluyuz. Tarihi bir gün. 

Bahar Toksoy: Söylenecek hiç bir söz yok. Çok güçlü rakiplerimiz vardı. Rusya’yı devirdik, Polonya’yı yendik. Bu takımın parçası olduğum için çok mutluyum. Bize helal olsun. Türk voleybolu olimpiyatta. Daha da bir şey söylenemez sanırım.

Büşra Cansu: Kelimelerle anlatmak imkansız. Çok uzun beklenen bir hayaldi. Artık tarih yazdık. Önemli olan bu elemelerden geçip oraya gitmekti. bu zorlu olan kısımdı zaten. Oradaki maçların çok daha kolay olacağını düşünüyorum ve kesinlikle bir derece ile döneceğiz. 

Polen Uslupehlivan: Çok mutluyuz. İlk defa olimpiyatlara gidiyoruz. Çok büyük bir gurur. Dünkü röportajımda da söyledim zaten 3-0 kolay kazanacağımızı, çok inanıyorduk çünkü. Takım olarak çok istiyorduk. Londra’dan da dereceyle döneceğimize eminim.

Ergül Avcı: Çok mutluyuz. Tarif edilemez bir durumdayız şuanda. Ama bu takım bugün burada, Türkiye’de, bütün herkesin gözleri önünde tarih yazdı. Başka bir şey söyleyemem çünkü ağlamaya devam edeceğim.

Güldeniz Önal: Bir ilki başardık. Başından beri inanmıştık açıkçası, hep olimpiyat hayalimiz vardı. Sahada ter döken bu takım için mücadele veren herkese sonsuz teşekkürler. İnandık, başardık. Şimdi inşallah hep beraber bütün Türkiye Londra’ya…

Özgenur Yurtdagülen: Neler hissediyorum bilmiyorum, çok mutluyum. İlk sevindiğim an, ilk koşuşturduğumuz an rüyada gibiydim. Herkes çok mutlu. Bu takımda olmaktan ve bayrağımızı temsil etmekten gurur duyuyorum.

 


Haberi Paylaş