Nalan Ural voleybola BJK ile dönüyor

25 yıllık menajerlik görevinin ardından Eczacıbaşı’na veda eden eski milli voleybolcu Nalan Ural, salonlara dönüş yapıyor. Beşiktaş, Nalan Ural’ın Kadın Voleybol Takımı Teknik Menajerlik görevine getirildiğini açıkladı.

Nalan Ural kimdir?

1965 Adana doğumlu olan Nalan Ural, evli ve bir çocuk annesi ve İTÜ Kontrol ve Bilgisayar Mühendisliği mezunu. Ural, voleybol kariyerine 1979 yılında Adana Güney Sanayi’de başladı. Sırasıyla Eskişehir DSİ Bent, Eczacıbaşı, Galatasaray, Emlak Bankası, Eczacıbaşı ve Vakıfbank kulüplerinde oynadı.

1981-1997 yılları arasında Milli Takım’da yer aldı ve 250 kez milli formayı giydi. Milli Takım’da dört yıl, sekiz yıl oynadığı ve yetiştiği Eczacıbaşı kulübünde de iki yıl kaptanlık yaptı.  1997 yılında voleyboldaki oyunculuk kariyerine veda eden Ural, aynı yıl hem Milli Takım’da hem de Güneş Sigorta’da menajerlik görevini üstlendi. Nalan Ural sporcu olarak; bir kez Balkan Şampiyonası, üç kez Bahar Kupası’nda “En iyi smaçör”, bir kez Avrupa Şampiyonası’nda “En iyi defansçı”, Türkiye Birinci Ligi’nde ise beş kez “En değerli oyuncu” ve bir kez de Olimpiyat Komitesi tarafından “En değerli bayan voleybolcu” seçildi.

2010-2011 sezonunda bu yana genel menajerliğini üstlendiği Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün en önemli başarıları arasında yer alan ilk CEV Şampiyonlar Ligi şampiyonluğu, iki sene üst üste FIVB Dünya Kulüpler Şampiyonası şampiyonlukları ve 2. kez elde edilen CEV Kupası Nalan Ural’ın döneminde gelirken, tecrübeli menajer aynı zamanda Tijana Boskovic, Jordan Larson, Maja Poljak, Christiane Fürst, Bethania De La Cruz, Yeon Koung Kim, Thaisa Daher ve Maja Ognjenovic gibi yıldız oyuncuların Eczacıbaşı’na kazandırılmasına da katkı sağladı.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.