Natalia ve Hakan Hanikoğlu

Ay yıldızlı formayı alnının teriyle hak eden Natalia Hanikoğlu bu sene çok sevdiği formasından kısa bir süre ayrı kalacak. 5 aylık hamile olan Natalia- Hakan Hanikoğlu çiftini evlerinde ziyaret ettik ve çok keyifli bir sohbet çıktı ortaya.

-Bebekle başlayalım sohbete. Hamilelik nasıl gidiyor?
Natalia: çok güzel gidiyor. Bir sıkıntı yaşamıyorum.

-Bebeğin cinsiyeti belli mi?
Hakan: Kız olacak Ela koyduk ismini.

-Peki doğum nerede olacak?
Hakan: Doğum mecburen Rusya’da olacak. Çünkü Natalia bu sene oynayamayacak ama benim anlaşmam Dinamo Moskova ile devam ediyor.

-Natalia doğumdan sonra devam edecek misin voleybola?
Evet edeceğim. Ama seneye hangi kulüpte oynayacağım belli değil.

-Türkiye’ye dönme ihtimalin var mı?
Şimdiden bir şey söylemek mümkün değil. Ama Türkiye’den isteyen takımlar var.

-Rusya’dan Türkiye Ligi nasıl gözüküyor?
Natalia: Bu sene çok güzel geçecek gibi gözüküyor. Takımlar iyi yatırımlar yaptılar.
Hakan: Sadece Türkiye’de değil birçok ülke yatırım yapıyor artık. Buradaki şartların değişmesi lazım ama. Bu yüzden Türk sporcuları için Avrupa’ya gitmek daha mantıklı.

-Rusya’dan bahsedelim biraz da. Nasıl geçiyor orada günlerin?
Natalia: İlk başta çok değişik geldi. 6 senedir Rusya’da oynamıyordum. Tanıdığım sporcuların çoğu kalmamıştı. Uralochka 22 sene şampiyon olmuştu. O sene çok zordu. Ama benim hedefim şampiyon olmaktı. Bu sene şampiyon değişebilir. Uralochka da yatırım yapıyor. Dinamo bu sene zorlanacak. Geçen sene biz ve Odinsavo üst düzey takımlardık.

-Yıllarca Rus voleybolunda Karpol’un eli vardı. Şimdi geri çekilmiş görünüyor öylemi gerçekten?
Hakan: Tabiî ki öyle değil. Hala eli var. Uralochka kötü bir sezon geçirdi. Düşme potasındaydı sondan bir önceki takımken son takım ligden düşecek dediler. Sonunca olduklarında da düşmeyi kaldırdılar.

-Erkekler Ligi’ni seyredebiliyor musun? Nasıl buluyorsun ligimizi?
Hakan: 3 senedir Rusya’dayız ve kamplardan pek de fazla ilgilenemedim ligle.  Ama kalitesi artan her geçen gün mücadele yönü yüksek maçlar oynanıyor. Son iki senedir bayanlardan iyi durumdalar.

-Erkeklerde beğendiğin oyuncular kimler?
Hakan: Sinan’ı smaçör olarak çok beğeniyorum. Volkan’ı da beğeniyorum. Bir de onun ayrıcalığı var. Hemşeriyiz. Pasör olarak Hüseyin ve Ulaş’ı beğeniyorum.

-Milli takım seviyesini nasıl buluyorsun peki? Milli takım açısından yükseldiğini düşünüyorum ben.
Hakan: Voleybol seviyesi yükseliyor doğru. Ama bizimle beraber dünya voleybolu da yükseldiği için biz hala çok gerideyiz. Avrupa Ligi’nde ilk dörde bile kalamadık. Amaç Dünya Ligi olmalı oysaki. Kızlar bu seviyeye Dünya Kupası maçları oynadıktan sonra ulaştı.

-Kızlar Avrupa Şampiyonası’nda ne yapar?
Natalia: Bence iyi çalışıyorlar, sıkı bir program uyguladılar. Derece yapabilirler. Biraz zorlanacaklar ama şansımız var.

-İtalyan antrenörün gelişine nasıl bakıyorsun?
Natalia: Bence takımımıza iyi bir hava katacak.

-Senin yerine kim oynar?
Natalia: Seda sakattı iyileşirse o oynar benim yerime. Ligde manşet aldığını düşünürsek onun oynaması daha iyi olacaktır.

-Ya Gözde?
Natalia: Gözdeyi bilmiyorum. Bu sene ligde oynamadı. Onu oynatmakta geç kalıyorlar. Ben 17 yaşında CSKA’nın A takımında oynuyordum. Ne kadar erken başlarsan o kadar iyi oluyor. Gözde çok forma şansı bulamadı.

-2003 Avrupa Şampiyonası nasıl bir hatıra sende.
Natalia: Çok güzel günlerdi. Seyirci muhteşemdi. Onları gördükçe oynama isteği artıyordu. İlk maça geldiğimizde seyirci olmadığını gördük ve moralimiz çok bozuldu. Isınmaya çıktığımızda salon dolmuştu ve her geçen gün de o muhteşem seyirci karşısında oynadık.

– Son bir soru daha. O günden sonra değişen ne oldu?
Natalia: Milli takım açısından her şey çok güzel. Avrupa’da artık bizi rakip olarak görmeye başladılar. Bütün önemli turnuvalara çağırılır olduk. Böylece maç yaparak seviyemizi daha da artırdık.


Haberi Paylaş

Comments are closed.