Gözünüz aydın

Arçelik uzun yıllar zirve kovalamış, şampiyonluklar yakalamış bir takımdı. Pek çok milli oyuncu yetiştirmişti. Erdemirspor da Tanju Argun genel müdürlüğünde Netaş’ın kadrosunu almış ve Ereğli halkına voleybolu sevdirmişti. Ardından gelen başarılarla Erdemirspor’u Avrupa takımı yapmışlardı. Ancak daha sonra gelen yöneticiler, ne yazık ki Erdemirspor’u bugüne getirdiler ve ligden çekildiler…

İşin en kolayı kapatmaktır. Ereğli’de de Erdemirsporlu yöneticiler bunu yaptılar. Beceremediler, şampiyon olmalarına rağmen bunun devamını getiremediler. Bazen işin içine siyasi kadrolar girdi, bazen beceriksiz yöneticiler. Sonunda bugünlere gelindi. Üç yıldır dergi çıkarıyorum, 3 yıldır da Beşiktaş TV’de program yapıyorum. Ne yazık ki Ereğlili yöneticiler gerekli heyecanı yaşamadılar. Antalya’da bir gün önce Şampiyon olmalarına rağmen tüm basının da orada olmasına rağmen bunu kullanamadılar. Eczacıbaşı ise bu sene onların yapamadıklarını yaptı ve Dalaman’da Magic Life’ta güzel bir kutlamayla coşkularını sürdürürken medyada daha çok yer aldılar. Kısacası beceriksizlikler ard arda gelince şirket üst düzey yöneticileri de biz bu kadar parayı niye harcıyoruz diye sormaya başladılar. Aklı başında cevap alamayınca da masraftan kaçınmak ya da kulübü kapatmak işin en kolayı idi.

Ancak yıllar önce eski genel müdür Tanju Argun’la yaptığım TV 8’deki Spor Manşet programında “siz niye bu kadar masraf yapıyorsunuz, herhalde aptal değilsiniz” diye sormuştum. Cevabı hala aklımda:
“Biz hem Türk sporuna katkıda bulunuyoruz hem de Erdemir çalışanlarının hafta sonları ya da hafta arası birinci lig seviyesinde mücadele veren takımımızla morallerini yüksek tutmaya, haftada bir de olsa kafalarının dağıtılmasını sağlıyoruz. Tabii hafta başında da çalışanlarımız daha dinç olurken, daha da verimli oluyorlar. Aslında biz spora verdiğimizin çok fazlasını alıyoruz” demişti…

Ereğli’ye dünyanın en üst düzeyde takımları gelmişti… En iyi sporcuları gelmişti. Türkiye’nin önde gelen gazetecileri buraya gelip hem takımı yazmış hem de Ereğli’nin reklamını yapmıştı.

Bu sadece Erdemir’in sorunu değil, Ereğli’nin de sorunudur. Ereğli gençleri, Ereğli halkı şimdi sadece TV’lerden mi seyredecek voleybolcuları. Güzel salonları var. Bu salonlar boş mu kalsın? Ancak Halil başkan (Posbıyık gitti) yeni başkan herhalde ilgilenmedi ki halkına karşı görevini yapmamış oldu… Hata hem Erdemirli yöneticilerin hem de Belediye Başkanlığı’nın… Senede bir kere festival düzenleyerek bu işler olmuyor… Sanatçının selülitlerini konuşmak bir başkana yakışmıyor.

Şube sorumlusu olarak yıllardır görev yapan Sayın Turgut Yazıcıoğlu geçmiş olsun mu desem, gözün aydın mı? Tüm oyuncuları gönderdiniz. Ama umuyorum ki siz hala oradasınız, siz hala maaşınızı alıyorsunuzdur. Önemli olan Erdemir’in birinci ligde mücadelesi değil, senin ne olursa olsun orada olman ve maaşını almandır.

Ereğlililer geçmiş olsun, inşallah Erdemir’e iyi bir genel müdür gelir, sporun, voleybolun önemini bilen bir kişi olarak yine eski heyecanları yaşatır. Biz Ereğli’yi voleybolla tanıdık, tanıttık, bundan sonra nasıl olur bilemem.

Üzüntüm sonsuz. Süratle Sevgili Zeliha Işık’ın sitesi Filemagazin’e bunları yazdım. Gelecek yazılarım daha süratli gelecek. Kalın sağlıcakla.
Yüzünüzden gülücükler eksik olmasın.


Haberi Paylaş

Comments are closed.