Neşve Büyükbayram, Yeşilyurt’ta

Eczacıbaşı Spor Kulübü altyapısından yetişen genç orta oyuncusu Neşve Büyükbayram’ı sezon sonuna kadar Yeşilyurt’a kiralık olarak verdi.
 
Bu sezon geniş bir kadroya sahip olduklarını ve bu geniş kadroda büyük beklentileri bulunan değerli orta oyuncusu Neşve Büyükbayram’ın sahada az bir süre yer alarak, deneyim kazanmasını engellememek adına, birlikte böyle bir karar verildiğini belirten Eczacıbaşı VitrA Menajeri Nalan Ural “Neşve bizim altyapımızdan yetişmiş değerli ve geleceğe dönük, büyük beklentilerimiz olan bir sporcumuzdur. Bu sezon sahada daha uzun süre yer alması, hem kendisi, hem de Kulübümüz için çok daha yararlı olacaktır. Neşve’nin tercih ve kararı doğrultusunda, daha önce de birlikte çalıştığımız bir Kulüp olan Yeşilyurt ile bu anlaşma yapıldı. Neşve, teknik ve idari kadro anlamında emin ellerdedir ve devamlı takibimizde olacaktır” dedi.
 
1990 doğumlu genç orta oyuncu Neşve Büyükbayram, Eczacıbaşı Spor Kulübü’nün altyapısında yetişti. Eczacıbaşı altyapısında ve A Takım’la kazandığı şampiyonlukların yanı sıra Milli Takımlarla da önemli dereceler elde etti. Genç Kız Milli Takımı’yla; 2006’da Avrupa beşinciliği, 2009’da Meksika’da yapılan Dünya Voleybol Şampiyonası’nda yedinciliği elde ederken, bu şampiyonanın da “en iyi blokörü” seçilen Neşve Büyükbayram, 2008’de İtalya’da yapılan Avrupa Voleybol Şampiyonası’nda ise üçüncü oldu. Büyükbayram, Yıldız Kız Milli Takımı’yla da; 2007’de Dünya ikinciliği ve Avrupa altıncılığı, 2006’da Balkan Şampiyonluğu elde eden takımların kadrosunda yer aldı.
 

Haberi Paylaş