Olimpiyat elemelerinin ev sahipleri belli oldu

Uluslararası Voleybol Federasyonu (FIVB), 2024 Olimpiyat Elemeleri’ne ev sahipliği yapacak ülkeleri açıkladı.

Çin, Japonya ve Polonya, 16-24 Eylül 2023 tarihlerinde 2024 Olimpiyat Elemeleri’nin kadınlar kategorisine ev sahipliği yapacak.

Çin, Brezilya ve Japonya ise 30 Eylül – 8 Ekim tarihlerinde 2024 Olimpiyat Elemeleri’nin erkekler kategorisine ev sahipliği yapacak.

Kura çekimi, 17 Mart’ta İsviçre’nin Lozan şehrinde yapılacak ve tüm dünyada canlı yayınlanacak. Yayın, VolleyballWorld’un Youtube kanalında canlı olarak izlenebilecek.

Fransa, 2024 Paris Olimpiyatları’nın ev sahibi olduğu için Kadın ve Erkek Milli Takımı ile olimpiyatlarda doğrudan mücadele edebilecek.

Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek ülkeler şu şekilde:

Erkekler
Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Küba, Çekya, Mısır, Finlandiya, Almanya, İran, İtalya, Japonya, Meksika, Hollanda, Polonya, Katar, Slovenya, Sırbistna, Tunus, Türkiye, Ukrayna, ABD.

Kadınlar
Arjantin, Belçika, Brezilya, Bulgaristan, Kanada, Çin, Kolombiya, Çekya, Dominik Cumhuriyeti, Almanya, İtalya, Japonya, Güney Kore, Meksika, Hollanda, Peru, Polonya, Porto Riko, Slovenya, Sırbistan, Tayland, Türkiye, Ukrayna, ABD.

Statü
Paris 2024 Olimpiyat Elemeleri’nde mücadele edecek 24 takım, 8’erli 3 gruba ayrılacak. Oynanan karşılaşmaların ardından gruplarında ilk iki sırada tamamlayacak ülkeler, Paris 204 Olimpiyat Oyunları’na katılma hakkı elde edecek.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.