VakıfBank rahat turladı

AXA Sigorta Kadınlar Kupa Volley Dünya Baltacıoğlu Özel Sezonu çeyrek final mücadelesinde Vakıfbank ile Galatasaray HDI Sigorta Bağlarbaşı’nda karşı karşıya geldi. Rakibine set şansı tanımayan Vakıfbank, adını yarı finale yazdırdı.

Maça iyi giren (4:1) ev sahibi takım, rakibi üzerindeki servis baskısını da arttırınca (10:5) müsabakanın ilk molası konuk ekipten geldi. Oyunun her anında rakibine üstünlüğünü kabul ettiren (18:11) Vakıfbank, sarı kırmızılıların ikinci molasından sonra da yavaşlamadı ve bu bölümü 25:14’te bitirdi.

Etkili servislerle ikinci sete hızlı başlayan (2:7) sarı kırmızılılar, yüksek kapasiteli oyunculara sahip rakibi karşısında yakaladığı avantajı koruyamadı ve fark kısa sürede (7:8) eridi. Skor 11’de eşitlendikten sonra 3 sayılık seri (11:14) yakalayan konuk takım rakibine ilk molasını aldırdı. Mücadeleci oyunuyla bir kez daha 5 sayılık fark (11:16) yakalayan Cimbom, manşetten hücuma geçişte sıkıntılar yaşayınca (14:16) oyunu kesmek durumunda kaldı. Ara sonrasında da file üzerine adeta duvar örerek rakibine top öldürme şansı vermeyen son şampiyon, 7 sayılık seri ile skor üstünlüğünü (18:16) ele geçirdi. Son virajı 3 sayı önde (20:17) dönen Vakıfbank, rakibinin ikinci molasından sonra da temposunu korudu (25:19) ve maçta durumu 2-0’a getirdi.

Cansu Özbay’ın servisleriyle üçüncü sete kusursuz (4:0) bir giriş yapan ev sahibi takım, Galatasaray HDI Sigorta’nın molası (5:0) sonrasında da ritmini korudu (10:4) ve konuk takım ikinci kez oyunu kesti. Yaptığı kısa süreli ataklarla zaman zaman farkı azaltmayı (15:13) başaran Cimbom, rakibinin gücüne daha fazla dayanamadı. Kalan bölümün her anında farkı açan Vakıfbank, seti 25:18, maçı da 3-0 kazanarak yarı finale yükselen takım oldu.

Karşılaşmanın istatistikleri için tıklayınız. 

VakıfBank’ın yarı finaldeki rakibi Aydın Büyükşehir Belediyespor  – Sarıyer Belediyespor eşleşmesinin galibi olacak.

VAKIFBANK–GALATASARAY HDI SİGORTA: 3-0

Hakemler: Erol Akbulut, Onur Coşkun

Vakıfbank: Cansu, Guimaraes, Zehra, Egonu, Bajema, Kübra, Ayça(L), Carutasu, Buket

GS HDI Sigorta: Gamze, Eggleston, Popovic, Vasilantonaki, İlkin, Ayçin, Bihter(L), Sude, Eda, Fulden

Setler: 25-14, 25-19, 25-18

Süre: 62 dakika (18-25-19)

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.