Olimpiyat hayali..!

2008 Pekin Olimpiyatları, Bayanlar Avrupa Kıta Ön Eleme C Grubunda mücadele edecek olan Filenin Sultanlarını çok zor bir dönem bekliyor. Zira Türk spor kamuoyu olarak tarihimizde ilk defa olimpiyat oyunlarına takım halinde katılma hayali ile yanıp tutuşuyoruz.

Ancak işimiz hiç kolay değil. Avrupa Şampiyonasında istenilen sonuçları alamayan Sultanlar ciddi bir düşüş içerisinde. Ailevi sebepler nedeni ile takımdan affını isteyen pasör Bahar ve yeni çocuk dünyaya getiren Natalia takımımızın en önemli eksikleri olarak ön plana çıkıyor. Genç oyuncularımızın performansı ve tecrübeleri yeterli değil. İyi defans yapamıyoruz. Ancak bunların hiçbiri mazeret değil, olmamalı da zaten. Grubumuzda çok zorlu maçlar bizi bekliyor. Sırasıyla Hırvatistan, Fransa, İspanya ve Avusturya ile çok önemli karşılaşmalar oynayacağız.

Ankara’da grup liderliği şansımız var ancak her şey burada bitmiyor. Asıl turnuvanın sonunda Almanya zorlu bir dönemeç. Almanya’da Avrupa’nın en iyi sekiz ülkesi kozlarını paylaşacak ve bir takım Pekin rüyasını gerçekleştirmiş olacak. Dünya Kupası’nda birinci olan ülke olimpiyatlara doğrudan katılacak, diğer üç takım ise Almanya’da belki de bizim rakibimiz olacak. Bu ülkeler arasında Polonya, Rusya, Hırvatistan gibi ülkeler var. Anlayacağınız işimiz çok zor. Ankara’da birinci olsak bile Almanya’da zor bir maraton bizi bekliyor. Filenin sultanlarına şans dilemekten başka yapacağımız bir şey yok.


Haberi Paylaş

Comments are closed.