Olimpiyatlarda erkeklerde grup aşaması tamamlandı

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları’nda erkeklerde oynanan son karşılaşmaların ardından grup maçları tamamlandı. Günün açılış mücadelesinde Polonya, Kanada’yı 3-0 mağlup ederek A grubunu lider tamamladı. Bartosz Kurek 17 sayıyla en skorer isim olurken, dördüncü olarak çeyrek finale çıkan Kanada’da Nicholas Hoag 9 sayıyla oynadı.

Aynı grupta İtalya ise, son maçında grubun görece zayıf ekibi Venezuela’yı 3-0 ile geçti ve dört galibiyetle grubu ikinci sırada bitirdi. Osmany Juantorena 17 sayı üreterek galibiyetin mimarı oldu. Enrique Rivas Quijada’nın 8 sayı ile en skorer olduğu Venezuela, galibiyet ve puan alamadan Olimpiyatlara veda etti.

Bu gruptan çeyrek finale yükselecek son ekibi belirleyecek maçta ev sahibi Japonya, oldukça çekişmeli geçen karşılaşma sonucu İran’ı 3-2 yendi ve grubu üçüncü sırada tamamlamayı başardı. Yuji Nishida maçta 30 sayı ile adeta devleşirken, Meisam Salehi İran cephesinde 26 sayı kaydetti. Grubu beşinci bitiren İran, Tokyo’ya veda eden bir diğer ülke oldu.

B grubundaki son maçında Rusya, bu sefer Tunus’u 3-0 mağlup ederek dördüncü galibiyetini aldı ve grubunu lider olarak tamamlamayı başardı. Maxim Mikhaylov 15 sayı ile takımının en skorer ismi olurken, hiç galibiyet alamayan Tunus’ta Wassim Ben Tara 14 sayı üretti.

Bu grubun sıralamasını belirleyecek karşılaşmada ise Brezilya, çok yakın geçen settler sonucu Fransa’yı 3-2 yendi ve grup ikincisi olarak çeyrek finale yükseldi, Fransa ise dördüncü sırayı aldı. Wallace De Souza 23 sayı ile galibiyetin önemli mimarı olurken, Earvin Ngapeth’in 29 sayısı galibiyet için yeterli olmadı.

Grup maçlarının sonuncusu ve B grubunun son çeyrek finalistini belirleyecek karşılaşmada ise Arjantin, Amerika Birleşik Devletleri karşısında maçtan 3-0 galip ayrıldı. Facundo Conte’nin 16 sayı ile en skorer isim olduğu maçla birlikte Arjantin üçüncü sırayı alırken, ABD bir galibiyet ve dört mağlubiyet ile birlikte Tokyo’ya veda etmiş oldu.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları Erkekler Voleybol Çeyrek Final Eşleşmeleri:
Polonya – Fransa
Rusya – Kanada
İtalya – Arjantin
Japonya – Brezilya

Haberi Paylaş