Sakarya Voleybol’da hedef Sultanlar Ligi

Sakarya Voleybol yeni sezon için 9 Ağustos’ta start verecek, 5 yeni transfer ile lige girecek ve bu sezon batı grubunda mücadele edecek. Grupta Fenerbahçe, Beşiktaş, Göztepe ve Karşıyaka gibi zorlu takımlar var.

Geçen sezon Misli.com Sultanlar Ligi’ne yükselmeyi kıl payı kaçıran Sakarya Voleybol, bu sezona oldukça iddialı başlamak istiyor. Kulüp başkanı Ömer Bektaş 5 yeni transfer yaptıklarını belirterek “Transferi kapatmadık, son saniyeye kadar sürprizlerimiz olacak” dedi.

Beş transfer yapıldı

Sakarya ekibi takımına Ankara Numune Spor’dan pasör çaprazı Ahsen Çakmak, Bahçelievler’den orta oyuncu Zeynep Naz Şekerci, Adam Voleybol’dan orta oyuncu Hale Göktaş, Kayseri OSB’den pasör Deniz Esinduy, Çanakkale Belediyespor’dan Müge Örencik’i transfer ederken, orta oyuncu Gizem Bayraktar, libero Ebru Özsemerci, smaçör Dilara Yılmaz, pasör Betül Dinç, smaçör Elvan Alpar ile yeniden anlaşma sağlandı.

Grup çok zorlu

Yeni sezonda batı grubunda yer alan Sakarya’nın Sultanları’nın gruptaki rakipleri şöyle; Beşiktaş, Fenerbahçe, İstanbul Büyükşehir Belediye, Çanakkale Belediye, Edremit Belediye, Göztepe, Karşıyaka, İzmir Gelişim Koleji, Fethiye Bahçeşehir Koleji, Antalya Muratpaşa Belediye, Sivrihisar Belediye.

Bizde güçlüyüz

Başkan Ömer Bektaş yeni sezonda takımın başında baş antrenör olarak İdris Demir’in devam edeceğini belirtiyor ve “Bu ligi ve takımları çok iyi bilen, tüm özelliklerini tanıyan hocamız İdris Demir ile devam ediyoruz. Evet diğer takımlar güçlü ancak biz de güçlüyüz, sadece kendi işimize bakacağız ve sezon sonunda Sultanlar Ligi’ne çıkacağız” şeklinde konuşuyor.

Haber: Suat Beyenal

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş