Ön hazırlık çalışmaları devam ediyor

A Milli Takım’ın başına İtalyan antrenör Fausto Polidori’nin gelmesiyle birlikte A Erkek Milli Takımı’nda başlayan çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor. İlk ön hazırlık kampını tamamlayan Erkek voleybolcular dün ikinci hazırlık kampına başladı.

Play-off sürecinin dışında kalan oyuncuların çalışması ve İtalyan antrenör Polidori’nin oyuncuları yakından tanıması amacıyla 41 oyuncu ile başlayan ilk ön hazırlık çalışmasının ardından oyuncular dün ikinci hazırlık dönemine başladı.

Takımın kamp programı ile ilgili bilgi aldığımız Milli Takımlar Koordinatörü Semih Oktay 5-14 Mayıs tarihleri arasında 41 oyuncunun katıldığı bir çalışma yaptıklarını belirterek, bu 41 oyuncunun bir kızmının İstanbul’da bir kısmının da Ankara’da çalıştığını Polidori’nin de iki şehir arasında çalışmaları takip ettiğini söyledi.

Bu 41 kişilik gruptan seçilen 32 voleybolcu ile başlayan ikinci hazırlık dönemi 1 hafta sürecek ve oyuncu sayısı 16 kişiye düşecek. Ve bu 16 kişi 1 Haziran’da 8 A Takım oyuncusu ile birlikte çalışmalara başlayacak.

Semih Oktay A Milli Takım kadrosunun temelini 24 kişiden oluşturacaklarını ve Avrupa Ligi hazırlıkların bu 24 oyuncu ile devam edeceğini belirtti.


Haberi Paylaş

Comments are closed.