“Onun için kalbim şimdiden acıyor”

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen 2024 Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde A.Carraro Imoco Conegliano, Allianz Vero Volley Milano’yu 3-2 mağlup ederek tarihinde ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

Imoco Conegliano’nun Kaptanı Joanna Wolosz ve orta oyuncusu Marina Lubian, maçın ardından Volley News’e değerlendirmelerde bulundu.

Marina Lubian: “Bence bu maçlarda zihniyet önemlidir. En iyi voleybolunuzu oynamasanız bile kafanızı orada nasıl tutacağınızı bilmeniz gerekiyor ve bugün bunu gösterdik. Ancak bu yıl yaptığımız her şeyde bunu gösterdik. Robin gibi bir oyuncunun sezonunu ve kariyerini bitirmenin kesinlikle daha iyi bir yolu olamazdı. Onun adına çok mutluyum, yıllar içinde beni o kadar çok hayran bıraktı ki ona en iyisini diliyorum.” dedi.

Joanna Wolosz: “Basit bir maçtı, herkes kazanabilirdi. Çok iyi oynamadık, birçok iniş çıkış yaşadık ama sonunda başardık. Tie-break’te elimizden geleni yaptık, gerçekten güçlü olduğumuzu ve bu kupayı hak ettiğimizi gösterdik.” şeklinde konuştu.

Gelecek yıl tarihi kahramanlarının çoğunu kaybedecek olan Conegliano için artık farklı bir hikaye başlıyor: “Hepsini özleyeceğim ama tabii ki her şeyden önce Robin (De Kruijf). O benim en iyi arkadaşım ve kalbim şimdiden onun için ağlıyor ama onun iyi olduğunu ve mutlu olacağını biliyorum.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.