“Daha iyi bir son düşünülemezdi”

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen 2024 Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde A.Carraro Imoco Conegliano, Allianz Vero Volley Milano’yu 3-2 mağlup ederek tarihinde ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

Imoco Conegliano’nun tecrübeli smaçörü Alessia Gennari, maçın ardından Volley News’e değerlendirmelerde bulundu.

Conegliano’ya geliş anınının önemine dikkat çeken Gennari: “Kariyerimin o noktasında Monza’dan ayrılıp Conegliano’ya gelme kararı çok mantıklıydı, bu değişiklik Amerika’daki yeni macerayı başlatacak çemberin güzel bir şekilde kapanmasıydı. Benim için bu takımla daha iyi bir son düşünülemezdi çünkü bu sadece benim son maçım değildi. Kendimize güzel bir hediye verdik.” şeklinde konuştu.

League One Volleyball hakkında da değerlendirmede bulunan tecrübeli smaçör: “Amerikan şampiyonası hakkında pek çok soru işareti var çünkü bu yeni bir şey ama perde arkasında yapılan çalışmalara ve imza atan oyuncuların isimlerine bakınca bence büyük şeyler yapma niyetleri var. Açıkçası işleri kademeli olarak yapmalısınız ama bence birkaç yıl içinde çok ilginç bir şampiyonaya dönüşebilir.” dedi.

Gennari, sözlerini: “Her zafer farklıdır, hepsi özeldir, bu yılın şampiyonluğu ise gerçekten bir takım zaferiydi. Bu geceden aklımda pek çok şey var, hâlâ ne olduğunu anlayamıyorum.” diyerek bitirdi. 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.