Örnek model…

Voleybol Federasyonu, lise projesini ortaya attığında başta camiası olmak üzere çok tepki çekti. Türkiye’nin dört bir yerinden yetenekli gençleri tek çatı altında toplayan bu proje, meyvesini vermeye başladı.

İşte EYOF’da gelen altın madalya… Hem de erkeklerde… Bu projenin hayata geçmesi için eleştirilere göğüs geren, Başkan Erol Ünal Karabıyık, Mehmet Çakmak, Ahmet Göksu ve şimdi futbol için kollarını sıvayan Mehmet Akif Üstündağ, haklı bir gurur yaşıyordur.

Bu örnek projenin diğer branşlara da model olması, Türk sporunun geleceği açısından daha da büyük önem kazandı. Amerika’yı yeniden keşfetmeye gerek yok…

Aslında altın madalyayı, genç bayanlardan bekliyorduk… Yanılttılar bizi… Gelen birincilik kürsüsü, umutların kesildiği erkek voleybolu için tutunacak bir dal oldu…

PLAJ UNUTULDU MU?

Yaz aylarının vazgeçilmez spor aktivitesi “Plaj voleybolu”, ilk kez bu kadar gözlerden uzak… İyi mi tanıtım yapamıyoruz, yoksa kusur bizlerde mi?

Futboldaki şike ve teşvik soruşturmaları nedeniyle gazeteler, televizyonlar diğer spor olaylarına adeta kapandı. Biz haberciler de olayın biran önce bitmesini bekliyoruz. Çünkü yazdığımız haberlere sayfalarda yer bulmamız zorlaştı.

Yine de kusuru kendimizde arayalım. Basına arkasını dönenlerde değil…

Murat TARHAN


Haberi Paylaş