PAOK’tan skandal hareket

Yunanistan Ligi ekiplerinden PAOK tarafından 10 Haziran 2023 tarihinde takımın başantrenörlüğü görevine getirilen Türk koç Ataman Güneyligil’in sözleşmesi, Güneyligil’in sosyal medya hesabında yer alan Mustafa Kemal Atatürk ve 19 Mayıs temalı paylaşımları sebebiyle feshedilmek isteniyor.

PAOK’un taraftar gruplarının “Mustafa Kemal Atatürk’e alenen destek veren bir adamın, göğsünde armamız olan kulüpte çalışmamasını ve derhal kovulmasını talep ediyoruz. Takım bizim! Tolerans yok, taviz yok!” şeklindeki saygısız ve ırkçılık boyutuna varan paylaşımları, Ataman Güneyligil’in sözleşmesinin feshine gerekçe olarak gösterildi. 

Yunan basınında konuyla ilgili yer alan haberlerde Ataman Güneyligil’in paylaşımları “aşağılayıcı ifade” olarak adlandırıldı. Bazı haberlerde “Ataman Güneyligil, yaptığı paylaşımların bedelini ödedi.” şeklindeki ifadelere yer verildi.

Söz konusu skandal hareket, sosyal medyada kısa sürede yayılırken yoğun tepkiye yol açtı. Ataman Güneyligil’in Mustafa Kemal Atatürk ve 19 Mayıs temalı paylaşımlarının ardından Türk antrenörün sözleşmesini fesheden PAOK’a tepki gösteren sosyal medya kullanıcıları, Yunan ekibini etiketleyerek yaptıkları paylaşımlarda Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün fotoğraflarına yer verdi.

 

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.