Şampiyon Beyfen ve Davutpaşa Lisesi

Dün Bahçelievler Spor Salonunda Doğa Koleji ile karşılaşan Beyfen Lisesi rakibini 3-2 yenerek İstanbul şampiyonu oldu. Özel Beyfen Lisesi, Türkiye şampiyonası yarı finallerinin yapılacağı Muğla’daki maçlar için hazırlıklarına şimdiden antrenör Zekai Bayram nezaretinde başladı.

İlk hedeflerine ulaştıklarını söyleyen Beyfen Lisesi Müdürü Çetin Acar, “Biz bu takımı 3 yıl önce kurduk ve ilk hedefimiz İstanbul Şampiyonluğuydu. Bu hedefimize ulaştığımız için çok mutluyuz. Şimdi sırada Türkiye Şampiyonluğu var ve tüm ekibimiz çalışmalarını bu doğrultuda sürdürüyor. Başarılarından dolayı Antrenörümüzü ve sporcularımızı kutluyorum” dedi.

Erkeklerde ise final maçında Tuna Lisesi’ni 3-0 yenen Davutpaşa Lisesi şampiyonluğa ulaştı.

Kuvvetli bir takım olduklarını söyleyen Davutpaşa Lisesi Antrenörü Doğan Aytekin, “Beşiktaş, İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve Galatasaray’ın yıldız takımlarında oynayan oyunculardan kurulu bir takıma sahibiz. Hedefimiz Türkiye Şampiyonluğu. Şampiyon olup bu yıl gerçekleşecek olan Dünya Şampiyonasında ülkemizi temsil etmek arzusundayız. Bize her türlü desteği sağlayan Okul Müdürümüz Semih Tadbika’ya çok teşekkür ederiz. Kendisi Davutpaşa Lisesinden mezun ve sporu çok seven bir insan. Takımın başarısı için her türlü imkanı sağlıyor” dedi. 

Bayanlarda İstanbul Sıralaması
1. Büyükçekmece Özel Beyfen Lisesi
2. Bostancı Doğa Koleji
3. Sarıyer Özel Yüzyül Işıl Lisesi
4. Bahçelievler Özel Koza Lisesi

Erkeklerde İstanbul Sıralaması
1. Fatih Davutpaşa Lisesi
2. Bayrampaşa Tuna Lisesi
3. Eyüp Otakçılar Lisesi
4. Ümraniye Atatürk Anadolu Teknik Lisesi


Haberi Paylaş

Comments are closed.