Şampiyon Kartal Belediyesi

İstanbul Anadolu yakası belediyeleri ile belediye çalışanları arasında dostluğu ve kaynaşmayı sağlayıp artırmak amacıyla, Tuzla Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü ile Tuzla Belediyesi tarafından bu yıl birincisi düzenlenen voleybol turnuvasında Anadolu yakasının iki komşu ve başarılı belediyesi, Kartal ve Maltepe finale yükseldiler.

Aralık ayının son haftasında başlayan; Kartal, Maltepe, Pendik, Tuzla, Beykoz, Şile, Samandıra ve Sarıgazi Belediyelerinin katılımıyla düzenlenen voleybol turnuvasında karşılaşmalar, çift devreli lig usulüne uygun ve profesyonel hakemlerin yönetiminde yapıldı.

A ve B grubundan dörder takım halinde yapılan karşılaşmalar sonucunda Kartal Belediyesi, Beykoz’u 3-1’lik ve Maltepe Belediyesi de Pendik Belediyesi’ni 3-2’lik skorla yenerek finale yükseldiler.

Tuzla Kafkale Spor Salonu’nda yapılan final maçına turnuvaya katılan belediyelerden başkan, başkan yardımcıları, belediye yönetici ve çalışanlarının yanı sıra gençlik ve spor ilçe müdürlüğü yöneticileri ile oyuncuların yakınları da katıldılar.

Karşılaşmaya oyunun başından itibaren üstünlüğünü koyan ve arka arkaya aldığı sayılarla rakibine kök söktüren Kartal Belediyesi, 3 saate yakın süren maç sonunda 3-1’lik skorla turnuvanın galibi oldu. Şampiyon Kartal Belediyesi’ni seyirciler uzun süre alkışlarken Kartal taraftarları da “En Büyük Kartal, Başka Büyük Yok!” sloganlarıyla salonu inlettiler.

Yapılan kupa töreninde organizasyona ev sahipliği yapan Tuzla Belediye Başkanı Mehmet Demirci, birincilik kupasını takım kaptanı Tayfun Çavuş’a teslim ederken, tüm takım oyuncularına da birer madalya verildi. Turnuvada ikinciliği Maltepe ve üçüncülüğü de Pendik Belediyesi aldı. İkinci ve üçüncü takıma da kupa ve madalyaları başkan yardımcıları tarafından teslim edildi.

Kartal Belediyesi voleybol takımı şampiyonluk sonrası yaptıkları kısa konuşmada tüm takımların kıyasıya mücadele ettiklerini, turnuvada dostluk, kaynaşma ve sportmenliğe yakışır davranışların sergilendiğini söylediler. Kendilerinin başından beri şampiyonluğa inandıklarını ve ekip ruhuyla hareket ederek bunu başardıklarını söyleyen Kartal ekibi, “Kartal’ı lider kent yapmak için çalışan Belediye Başkanımız Arif Dağlar’a bu alanda da bir şampiyonluk kazandırdığımız için mutluyuz, gururluyuz” dediler.


Haberi Paylaş

Comments are closed.