“Şampiyon olduğumuza inanamadım”

Dünya şampiyonu Yıldız Kız Voleybol Milli Takımı’nın pasörü Çağla Akın,’’Geçen süreçte dönüp kendime bir bakıyorum da bugün buralarda olmak gerçekten çok güzel’’ dedi.

AA muhabirinin görüştüğü Akın, voleybola Vakıfbank Güneş Sigorta’da smaçör olarak başladığını ve son 3 yıldır pasör pozisyonunda görev aldığını belirterek, ’’Gerçekten kendimi çok geliştirdim. Geçen süreçte dönüp kendime bir bakıyorum da bugün buralarda olmak gerçekten çok güzel’’ diye konuştu.

Tam iki yıldır bu şampiyonluk için çalıştıklarını ve buna çok inandıklarını dile getiren Akın, ’’Hem teknik, taktik hem de moral, motivasyon anlamında çok iyi hazırlandık. Hedefimiz şampiyonluktu ve buna ulaştığımız için çok mutluyuz’’ ifadelerini kullandı.

Ocak ayından bu yana kamp yaptıklarını ve takım arkadaşlarıyla aile gibi olduklarını kaydeden genç voleybolcu, şöyle devam etti:
’’Aile gibi olduk adeta. Saha içinde ve dışında birbirimizin gözünün içine baktığımızda ne hissettiğimizi anlar duruma geldik. Özellikle sahada hiç zorlanmıyoruz. O an arkadaşımın suratına baktığım zaman ’yardım et bana’ ya da ’hadi Çağla’ dediğini anlayabilir duruma geldim. Çok iyi bir jenerasyon oluşturduk. İnşallah böyle devam ederiz.’’

Eski milli hentbolcu olan anne ve babasının kendisiyle gurur duyduğunu dile getiren Akın, ’’Bundan sonraki hedef A Milli Takım’da yer almak’’ dedi.

-KÜBRA AKMAN-
Milli takımın sayı makinesi Kübra Akman ise voleybola Bursa’da başladığını ve boyu çok uzun olduğu için öğretmenleri tarafından keşfedildiğini söyledi. Ailesinde çok fazla uzun insan bulunmadığını ama dedesinin 2 metre olduğunu belirten Akman, ’’Sanırım ben dedeme çekmişim’’ dedi.

Çalışma temposu çok ağır olduğu için bazen çok yorulduklarını kaydeden Akman, ’’Bazen artık bırakmak istediğim oluyor. Gelişmek için çok çalışmak gerekiyor. Henüz çok yeniyiz’’ diye konuştu.

Avrupa şampiyonasından dünya şampiyonasına kadar uzanan süreçte motivasyonunu üst düzeyde tutmayı nasıl başardığı sorulduğunda, ’’Aslında bunu çok başaramıyorum ama arkadaşlarımın da yardımıyla üst düzeyde tutmaya çalışıyorum’’ ifadelerini kullandı.

Finalde Çin maçında ilk defa yüreğini sahaya koyarak oynadığını anlatan Akman, ’’Gerçekten çok mutluyum. Bundan sonra her maçta böyle oynamayı düşünüyorum’’ dedi.

-CEYLAN ARISAN VE ŞEYMA ERCAN-
Yıldız Milli Takım’ın başarılı oyuncularından Ceylan Arısan da voleybola İzmir’de Karşıyaka Kulübünde başladığını ve o günden bu yana çok büyük gelişim gösterdiğini kaydetti.

İnanıp istedikten sonra her şeyin mümkün olduğunu belirten Arısan, ’’Maçlardan önce uğur getirmesi için yaptığın bir şey var mı’’ sorusuna ise ’’Özel bir uğurum yok ama maçlardan önce totem olarak yatağımı çok düzgün bırakıp, üzerine maçtan sonra giyeceğim kıyafetlerimi koyarım’’ diye cevap verdi.

Aldığı sayılarla Yıldız Milli Takımı’nın başarısına büyük katkı sağlayan Şeyma Ercan da başarılarında emeği geçen herkese teşekkür ederek, ’’Voleybola adım attığım 6 yıl önce, bunları sadece hayal ediyordum. Aynı yıl içinde hem Avrupa hem Dünya şampiyonu olmak çok farklı bir mutluluk. Sabah kalktığımda şampiyon olduğumuza inanmakta güçlük çektim’’ diye konuştu.

Şampiyonluk maçında ve sonrasında atmosferin çok güzel olduğunu dile getiren Ercan, ’’İnsanların ilgisi ve sevgisi çok güzeldi. Artık Genç Milli Takım’da yine aynı başarıları almak istiyoruz. Bu tadı aldık, bir daha bırakmak istemiyoruz’’ dedi.

Ercan, uğur olarak ayakkabılarının bağcıklarını mutlaka sahaya çıktıktan sonra bağladığını sözlerine ekledi.

 


Haberi Paylaş