Şampiyon Kızlar Başbakan’la bir araya geldi

Dünya Şampiyonu Yıldız Kız Voleybol Takımı ve diğer madalya sahibi sporcular Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ile bir araya geldi.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, uluslararası müsabakalarda altın, gümüş ve bronz madalya kazanan başarılı sporcularla iftarda bir araya geldi. Yemeğe EYOF Şampiyonu Yıldız Erkek ve Avrupa Şampiyonası hazırlıklarını sürdüren A Bayan Milli Takımlarımızda katıldı.

Vilayetler Evi’ndeki iftara Başbakan Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın yanı sıra aralarında federasyon başkanları ile yetkilileri, antrenörler, sporcular ve hakemlerin bulunduğu yaklaşık 50 spor branşından 400 civarında konuk katıldı.

Başbakan Erdoğan ve eşi yemeklerini, Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç ile birlikte dünya şampiyonu olan Yıldız Kız Voleybol Milli Takımı oyuncuları ve Türkiye Voleybol Federasyonu Başkanı Erol Ünal Karabıyık ile aynı masada yedi.

Recep Tayyip Erdoğan, Yıldız Kız Milli Takımı ile birlikte resim çektirirken, Gençlik ve Spor Bakanı Kılıç’a, ’’Kızların ödülleri ne oldu? Verdiniz mi’’ diye sordu.

Bunun üzerine Kılıç, ’’Sizin talimatlarınız doğrultusunda bakanlığımızdan 25’er, sizin tarafınızdan 25’er olmak üzere 50’şer altını en geç cuma günü vereceğiz’’ dedi.

Recep Tayyip Erdoğan da Bakan Kılıç’a, ’’Kızlarımızın ödüllerini bayramdan önce mutlaka verelim’’ talimatını verdi.

Gençlik ve Spor Bakanı Suat Kılıç, yemeğin ardından yaptığı konuşmada, ’’86 altın, 95 gümüş ve 188 bronz madalya sahibi kardeşimiz ve şampiyon takımımız, toplamda 369 madalya ile birlikte 1 Ocak 2011 tarihinden itibaren bugüne kadar olan zaman dilimi içinde, kazandıkları bu madalyalarla bayrağımızı göndere çektirerek, iftar sofranıza konuk olma imkanına kavuşmuş oldular’’ dedi.

Yeni dönemde, federasyonlarla temas halinde interaktif bir şekilde, yönetişim anlayışı içinde, gerek bireysel gerekse takım halindeki başarıları artırmak üzere olağanüstü gayretli bir çalışma içine girdiklerini belirterek, şöyle konuştu:

’’İnşallah 2012 Londra Olimpiyatları başta olmak üzere gerek Türkiye’deki uluslararası organizasyonlarda gerekse Türkiye dışındaki organizasyonlarda, hem sporcularımızın bireysel başarıları hem de takım halinde uzanacağımız kupalar, ortaya koyacağımız çalışma performansının getirileri, madalyaları Türk milletine sunma fırsatını bizlere vermiş olacak. Yaklaşık 9 senedir AK Parti hükümetleri iş başında. Spora alt yapı ve tesisler noktasında statlar, kapalı salonlar, olimpik havuzlar, poligonlar, cimnastik sahaları ve çok büyük eserler kazandırdık. Bireysel anlamda ve takımlarımıza önemli katkılar sağladık. İnşallah yeni dönemde Türk sporunun ve sporcusunun hizmetinde olmaya devam edeceğiz.’’

Kendilerini çok şanslı hissettiklerini, aynı zamanda bütün federasyonların ve milli takımların kendilerini çok şanslı hissetmelerini dilediğini kaydeden Kılıç, ’’Gerçekten Türkiye’de sporun her dalına gönül veren, sportmenlik ve olimpiyat ruhunu, spor ahlakını ve disiplinini kendi bireysel hayatına tatbik eden, sportmenlik ruhuyla her daim yanımızda olan bir başbakanımız var. Türk sporu için bu durumun varlığı gerçekten çok büyük bir fırsat’’ ifadelerini kullandı.

Gelecek dönemde şampiyonluklar ve madalyalarla devletin Türk sporuna tahsis ettiği olanakların gereğini, sahalarda, salonlarda, minderlerde statlarda, daha büyük başarılarla ortaya koyacaklarını dile getiren Kılıç, sözlerini şöyle tamamladı:

’’Sadece spora değil gençlik başarılarına da odaklanmayı hedefliyoruz. Sporla gençliği, gençlikle sporu besleyerek büyütmeyi hedefliyoruz. Hedefimiz uyanık, dikkatli, rikkatli bir yeni neslin inşasına katkı sağlayabilmek. Necip Fazıl Kısakürek merhumun ifade ettiği gibi, gecenin alaca karanlığında, ak sütün içindeki ak kılı seçecek kadar gözü keskin ve o ölçüde de strateji ve taktik sahibi bir gençliğin hem sporla hem sportmenlik ruhuyla yetişmesi için olağanüstü bir çaba içinde olacağız. Sayın Başbakanım sizin talimatlarınız doğrultusunda ümit ediyoruz ki, yeni nesil Türk gençliği, medeniyet, tarih bilinci olan, ecdadını seven sayan, atasına saygısı ve hürmeti olan, kendi ahlak ve değerler sistemiyle donanmış, milletiyle birlikte yürüme idealine sahip bir gençlik olabilsin.’’

Konuşmaların ardından Başbakan Recep Tayyip Erdoğan ve eşi, sporcularla fotoğraf çektirdi.

 


Haberi Paylaş