Santarelli: “Conegliano büyük bir cazibe merkezi”

Türkiye’nin ev sahipliğinde Antalya’da düzenlenen 2024 Kadınlar CEV Şampiyonlar Ligi Süper Finali’nde A.Carraro Imoco Conegliano, Allianz Vero Volley Milano’yu 3-2 mağlup ederek tarihinde ikinci kez Avrupa şampiyonu oldu.

Imoco Conegliano’nun İtalyan başantrenörü Daniele Santarelli, maçın ardından Volley News’e değerlendirmelerde bulundu.

Takımdan ayrılacak isimler adına mutlu olduğunu ifade eden Santarelli: “Kulüp adına, bizi takip eden taraftarlar, bizden ayrılacak oyuncular ve bizden ayrılacak bazı teknik ekip üyelerimiz adına özellikle mutluyum. Kendisi 7 yıldır benimle çalışan bir insan ve ona (Valerio Lionetti) veda etmek kolay olmayacak.” şeklinde konuştu.

Salona koltuk değnekleriyle gelerek taraftarları endişelendiren Sarah Fahr ile ilgili olarak: “Pazartesi günü bir burkulma yaşadı, ayak bileği çok şişmiş ve morarmıştı. Orro’nun başına gelenleri dikkate alarak biz de yapabiliriz dedik… Ayak bileğini olabildiğince az dinlendirmeye, koltuk değneklerini mümkün olduğunca tutmaya çalıştık ve dün ilk antrenmanını yaptı. Ekipteki arkadaşlar harika bir iş çıkardılar.” değerlendirmesinde bulundu.

Imoco koçu maçla ilgili şunları ekledi: “Blok ve savunmada mükemmel bir iş çıkardık. Ancak Milano’nun çok güçlü bir takım olduğunu biliyordum ve onları savunmada zora sokabilirdik çünkü çok önemli bir ara devremiz var. Hücumda düşmeye ve hatalar yapmaya başladığımızda Milano haklı olarak bundan faydalandı. Ama galibiyeti hak ettiğimizi düşünüyorum.”

Santarelli, gelecek sezonki kadro ile ilgili olarak ise şunları söyledi: “Conegliano, oyuncular için büyük bir cazibe merkezi. Burası önemli bir kulüp ve biz birçok güzel sonuç elde ettik, bunu biliyoruz. Bu kulübün büyüklüğü, kendini yenilemesi hatta gelişmese bile en üst seviyede kalabilmesidir.”

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.