“Seneye Avrupa’da Galatasaray’ı temsil etmek istiyoruz”

AXA Sigorta Efeler Ligi’nde normal sezonun son haftasında Ankara ekibi Spor Toto ile karşılaşacak olan Galatasaray HDI Sigorta’da Doğukan Ulu, Melih Sıratça, Onurcan Çakır ve Beytullah Hatipoğlu Galatasaray Televizyonu’na açıklamalarda bulundu.

Spor Toto maçıyla ilgili olarak Doğukan Ulu şunları söyledi:

“Altekma maçı bizim için zorlu geçti. Onların da ilk 8’e girme hedefleri olduğu için biraz zorladılar bizi. Galip gelmeyi bilen taraf biz olduk. Son maçımızı oynayacağız normal sezonda. Spor Toto maçı bizim için çok önemli. Türkiye Kupası’nda da onlarla eşleştik. Ondan önce bizim için test etme şansı olacak kendimizi. Bu maçı alıp Türkiye Kupası maçına en hazır şekilde çıkmak istiyoruz.”

Önemli bir maça çıkacakları belirten Melih Sıratça ise “Hazırlıklarımız iyi gidiyor. Zor bir maç geçirdik. Bazen konsantrasyon kayıpları olabiliyor. Kazanmasını bildik. Sıralamayı altıncı bitirmek için elimizden gelen mücadeleyi en iyi şekilde göstereceğiz. Spor Toto son maçımız. Türkiye Kupası yarı final maçı öncesi önemli bir maç. İki maç üst üste Spor Toto ile oynayacağız. Kazanmamız gerekiyor. Kazanmalıyız ki yarı final maçına daha sağlam çıkalım. Umuyorum kazanan taraf biz oluruz. Taraftarlarımızı maça bekliyoruz.” şeklinde konuştu.

Galibiyet serisini sürdürmek istediklerini söyleyen Onurcan Çakır, “Koca bir sezonu bitirdik diyebiliriz. Ne kadar istediğimiz yerde olmasak da maçı alıp en iyi şekilde ligi bitirmek istiyoruz. Ondan sonra da kupa maçı oynayacağız. Onun öncesinde hazırlık gibi bir maç olacak bizim için. Hem taktiksel hem teknik hem de psikolojik olarak. Bizim için önemli bir maç. Sıkı bir şekilde hazırlanıyoruz. Galibiyet serisini sürdürüp en iyi şekilde ligi kapatmak istiyoruz. Bundan sonraki hedefimiz de kupayı almak. 5-8’i de en iyi yerde bitirip seneye Avrupa kupalarında Galatasaray’ı temsil etmek istiyoruz.” dedi.

Beytullah Hatipoğlu da “Ligi galibiyetle bitirmek istiyoruz. Kupaya hazırlık için de güzel bir maç olacağını düşünüyoruz. Umarım kazanırız ve kupa maçına daha mutlu bir şekilde gideriz.” ifadelerini kullandı.

İki maçtan da galibiyetle ayrılmak istediklerini belirten Muzaffer Yönet ise “Hazırlıklarımız devam ediyor. Sezonun son maçına çıkacağız. Aslında bizim için çok güzel bir sınav olacak. Hem sezonun son maçı sonra da Türkiye Kupası yarı finalinde Spor Toto ile oynayacağız. İki maçta da galibiyet istiyoruz. Tek hedef bu.” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Comments are closed.