Serie A’da duygusal başlangıç: “Alessandro Bovolenta”

2012 yılında sahada geçirdiği bir kalp krizi sonucu hayatını kaybeden Vigor Bovolenta’nın en büyük oğlu Alessandro, babasının voleybola başladığı takım olan Ravenna formasıyla Serie A’da ilk maçına çıktı.

Korkunç olayın yıldönümüne 24 Mart’a yaklaşık bir ay kaldı, yaklaşık bir ay sonra Vigor Bovolenta’nın hayatta en sevdiği şey olan voleybol oynarken aramızdan ayrılmasının üzerinden tam 10 yıl geçmiş olacak. Vigor, Macerata’da servis atmak üzereyken bir kalp krizi geçirmiş ve hayata veda etmişti.

Bu Pazar, Bovolenta ailesinin bir başka üyesi, İtalya’nın en üst seviye liginde sahneye çıktı. Vigor’un beş oğlundan en büyüğü olan henüz 18 yaşındaki Alessandro, Ravenna formasıyla Serie A’daki ilk maçını oynadı. Zamanında babasının da gözleri üstüne çektiği Ravenna takımının Milan’a 3-1 kaybettiği maçın ardından Alessandro, babasının eski numarası olan 16 numarayı almak istememesinin sebebini “Biz iki ayrı insan, iki ayrı oyuncuyuz.” şeklinde belirtti.

Alessandro Bovolenta aslında bir smaçör olarak yetişti, ancak kaderin bir oyunu olarak şu anda kariyerine orta oyuncu olarak devam ediyor, aynı babası gibi. Kaderinin önceden çizilmiş olduğunu düşündüren bir diğer işaret de şu, iki yıl önceye kadar Bovolenta Jr. ciddi anlamda voleybol oynamıyordu: “Futbol oynuyordu ama 2020 yılında, sezon ortasında bana dedi ki ‘Anne, ben voleybola başlamak istiyorum.’ Herhalde yüzümde bir gölge gördü ki bana mutlu olup olmadığımı sordu ve akşamına kendine dizlik alıp antrenmanlara başlamıştı bile.” diyor kendisi de eski bir voleybolcu olan annesi Federica Lizi. Şimdilerde Alessandro, Ravenna’nın Serie B’de mücadele eden genç takımında sürekli bir şekilde oynuyor ve geçen yaz İran’da düzenlenen 19 Yaş Altı Dünya Kupası’nda da İtalya takımının bir parçası olarak yer aldı. Bütün bunlar olurken ilk hayranı da gökyüzünden onu izliyor.

Fotoğraf: Getty Images
Kaynak: Eurosport.it

Haberin Fotoğrafları

Haberi Paylaş

Comments are closed.