Şimdi Neredeler?

Bir zamanlar Türk voleyboluna hizmet etmiş voleybolu bıraktıktan sonra ne yaptığını bilmediğiniz oyuncuları tekrar hatırlayalım istedik.

Bu bölümün ilk konuğu efsane pasörlerden Ali Emirsoy.

2004 yılında voleybolu bırakma kararı alan Ali Emirsoy birçok kulüpte forma giydi. En son İzmir temsilcisi Arkas Spor kadrosunda yer alan Ali, şu an bowling salonu işletiyor. Bodrum’a yerleşen ve sakin bir yaşamı seçen tecrübeli pasör, Oasis Freekick Bowling Salonu’nun işletmeciliğini yürütüyor. İzmirli olmasının da etkisiyle denizle haşır neşir olan Emirsoy, balık tutmaktan da çok hoşlanıyor.
 
Voleybolcu bir ağabeyin Mehmet Emirsoy’un kardeşi olan Ali Emirsoy sırasıyla İzmirspor, Samsun Irmak Sanayi, Karşıyaka, Ziraat Bankası, Söke Lee, SSK ve Arkas formaları giydi.

Voleybolun içinde kalmayı hiç düşünmemesinin nedenini ise ‘Voleybol camiasında olmaması gereken insanlar, bu işte gelecek vaat edenlere fırsat tanımadıkları için spor salonlarına bile gitmiyorum’ diye açıklıyor Ali Emirsoy.

Milli formayı da başarıyla giyen Ali, 100’ün üzerinde Milli olmayı başarmış. Ayrıca ilk Dünya Şampiyonasına katılmaya hak kazanan takım kadrosunda yer aldı.

18 yılını voleybola verdiğini ve yaşadıklarına rağmen voleybolu çok özlediğini belirtiyor başarılı pasör. 3 yıl ara vermesine rağmen kendisine eskisinden de iyi baktığını belirten Emirsoy, ‘Bugün oyna deseler çıkar voleybolumu oynarım. Ama yeni oyuncuların önünü de asla kapamak istemem. O yüzden menajerlik yapabilirim diye düşünüyorum. Diyaloğum iyi, çevrem de çok geniş’ dedi.

 


Haberi Paylaş

Comments are closed.