Otuz tane filiz daha yetişiyor

Sizlere bugün Bayan voleybolunun altyapısı ile ilgili olarak yaptığımız programları ve uygulamaları anlatmak amacındayım.

Bilindiği gibi 2008 yılı içerisinde Genç Bayan Milli Takımımız Mart ayının sonunda Avrupa Şampiyonası elemesi oynayacak. Slovakya’da oynayacağımız grup maçlarında birinci olursak Eylül ayında İtalya’da yapılacak olan Finallere katılma hakkını kazanacağız. Eğer ki böyle bir ihtimali düşünmek dahi istemiyorum; grupta 2. veya 3. olursak Temmuz ayı başında bir eleme daha oynayıp ilk iki sırayı alırsak finallere katılma hakkı elde edeceğiz. Ayrıca her yıl olduğu gibi Balkan Şampiyonası da Genç Millilerin müsabaka takviminde yer alıyor. Amacımız Mart ayındaki elemelerde birinci olarak yaz aylarında takımımızın Avrupa Şampiyonasında en iyi dereceyi alabilmesini sağlayacak programı serbestçe uygulamak. Çünkü 2008 yazında takımımızı üst düzeylere çekecek bir program hazırlamak gayretindeyiz. Birçok ülkeden ikili kamp ve müsabaka teklifi alıyoruz. Şu an sadece İtalya ile Haziran sonunda Türkiye’de ve Avrupa Şampiyonası öncesi İtalya’da yapacağımız ikili müsabaka ve hazırlık kampı kesinleşti. Eleme sonrası diğer teklifleri de kesinleştirme şansımız olacak.

Yıldız Millilerimizin ise bu yıl faaliyet programında sadece Balkan Şampiyonası var. Başarılarımızı kalıcı hale getirmek ve yeni bir Milli takım yaratmak için Yıldızlarımızla ilgili de çok yoğun bir hazırlık dönemi olarak planlıyoruz.

Herkesin bildiği gibi Genç Millilerimizin Avrupa Şampiyonası hazırlıklarına 2007 Aralık ayında Kurban Bayramı tatilinden faydalanarak yaptığımız on beş günlük kamp ile başladık. İstanbul’da yaptığımız bu kampa  Bayan Voleybol Milli Takımlar Koordinatörümüz  Cengiz Göllü ve A Bayan Voleybol Milli Takım Antrenörümüz Alessandro Chiappini de katıldı. Genç Millilerimizi Chiappini’nde antrenmanlara katılması ve fikir edinmesi, zaten tüm oyuncularımızı yakından tanıyan Cengiz Abinin de katılımı oyunculara büyük bir güven ve moral verdi. Birlikte Milli Takımlarımızın geleceği ile ilgili planların yapıldığı çok yararlı bir çalışma yapıldı. Kampımızı Bayramda Federasyon Başkanımız da ziyaret ederek sporcular ve teknik heyetle bayramlaştı ve başarılar diledi.

Hazırlıklarımızın ikinci aşamasında ise yine sporcularımızın sömestre tatilini seçtik. Yıldız ve Genç Mili takım aday kadrolarını nispeten daha sıcak bir ortam olarak Alanya’da kampa aldık. Bayan Voleybol Milli takımlarının altyapısının buluştuğu Alanya kampı inanılmaz bir tempo ile gerçekleşiyor. Cengiz Abi,  antrenör arkadaşlarımız, menajerimiz ve masözlerimizin idaresinde günde ikisi halter olmak üzere yedi antrenman yaparak 46 sporcudan oluşan üç takım ile hazırlıklarımızı sürdürüyoruz. Tüm sporcular büyük bir istekle ve azim ile çalışıyorlar. Bu kamptan sizlere vereceğim müjde ise geleceğimiz olan yıldızlarımızın da çok başarılı olacaklarının sinyallerini vermeleridir. Otuz tane filiz daha yetişiyor. İl karmalarının dışında kalan Türkiye Şampiyonalarında izlenerek onların arasına katılabilecek oyuncularla voleybolumuzun geleceği için heyecanlanmamak, umutlanmamak elde değil. Sn. Federasyon Başkanımız da Alanya’ya gelerek çalışmaları izledi. Sporcularımıza ve teknik ekibe teşekkür etti, başarılar diledi. A Milli Takım antrenörümüz Chiappini de Alanya’ya gelerek çalışmalara katılacak. Genç Millilerimiz İkinci Lig ekiplerimizden Konya Ereğli takımı ile 7 ve 8 Şubat tarihlerinde iki maç yapacaklar. Bu maçları Alanyalılar ve ikinci kez kampa gelecek olan Federasyon Başkanımızda izleyecek.

Genç Millilerimiz 8 Mart’ta 14 kişilik kadro ile elemeler öncesi son kampını yaparak hazırlıklarını tamamlayarak müsabakalar için Slovakya’ya geçecek.

Cengiz Göllü önderliğinde teknik ekibin verdiği rapor doğrultusunda çok rahat bir ortamda çalışmamızı sağlayan Federasyonumuza, kampın iyi geçmesi için büyük emek harcayan Antalya ve Alanya’daki tüm voleybol dostlarımıza, bu sporcuların yetişmesi için büyük emekler harcayan Kulüplerimize ve antrenörlerine, kampta fedakarca çalışan tüm sporcu ve teknik ekibe teşekkür ediyorum.

Sevgi ve saygılarımla…


Haberi Paylaş

Comments are closed.