Sultanlar Ankara’da kampa girdi

Avrupa Şampiyonası ikinci etap ve FIVB Grand Prix müsabakalarına hazırlanan A Milli Bayan Voleybol Takımı Ankara’da kampa girdi..

Çalışmalarını 31 Mayıs’a kadar Ankara’da sürdürecek Bayan Milli Takımı, Avrupa Şampiyonası ikinci etap müsabakalarının ilk bölümünü 6-8 Haziran tarihleri arasında İsrail’de, ikinci bölümünü de 13-15 Haziran tarihlerinde Yunanistan’da oynayacak.

Filenin Sultanları’nın tarihinde ilk kez katılacağı FIVB Grand Prix karşılaşmaları ise 16 Haziran-7 Temmuz tarihleri arasında yapılacak.

Ay-Yıldızlı bayanların finale kalmaları halinde ise süre 13 Temmuz’a kadar uzayacak.

Chiappini Umutlu
A Milli Bayan Voleybol Takımı Antrenörü Alessandro Chiappini genç bir takımla yolu çıktıklarını belirterek kamp ortamını şöyle değerlendirdi:
“İyi bir takımımız var. Hepsi yetenekli, fizik güçleri ve motivasyonları en üst düzeyde. Bu nedenle de hem katılacağımız turnuvalar hem de gelecek için umutluyuz. Yolumuza b sporcularla devam edeceğiz.”

Kamp sonunda 12 kişiye indirilecek olan A Milli Bayan Voleybol Takımı’nın 17 kişilik kadrosu şu isimlerden oluşuyor: Güldeniz Önal, Gülden Kayalar, Nihan Yeldan, Seray Altay, Ergül Avcı, Duygu Bal, Bahar Toksoy, Deniz Hakyemez, Gözde Kırdar, Pelin Çelik, Esra Gümüş
Neriman Özsoy, Elif Ağca, Seda Tokatlıoğlu, Naz Aydemir, Derya Çayırgan, Gözde Dal

Teknik Kadro
Cengiz Göllü (Bayan Milli Takımlar Sorumlusu)
Nilüfer Shimonsky (Takım Menajeri)
Alessandro Chiappini (Antrenör)
Nicola Negro (Yardımcı Antrenör)
Alper Hamurcu (Yardmcı Antrenör)
Alessio Botteghi (Fizyoterapist)
Silvano Cosetino (Kondisyoner)
Antonio Prina Votero (Kondisyoner)


Haberi Paylaş

Comments are closed.