“Sultanlar Ligi’ne çıkmak istiyoruz”

Sigorta Shop Kadınlar 1. Ligi bu hafta, B Grubu’nda yer alan Gaziantep ekipleri Adam Voleybol ile Merinos’un mücadelesine sahne olacak. Karşılaşma öncesi Adam Voleybol Başantrenörü Suphi Doğancı, Voleybolun Sesi’ne konuştu.

Suphi Doğancı, maç öncesi yaptığı açıklamada: “Bildiğiniz gibi son bir ay içinde transfer dönemi kapanmadan takımımıza birçok yeni oyuncu dahil oldu. Bu yüzden diğer takımlardan farklı olarak önümüzde oynayacağımız başta Merinos maçı daha sonra Kayseri deplasmanımız ve TED Koleji maçlarımız bizim takım olma, mücadeleye birlikte girebilme anlamında kendimizi inşa edeceğimiz maçlar olacak. Play-off etabına bu maçları iyi oynayarak geçmek istiyoruz.” dedi.

Deneyimli başantrenör sözlerine “Merinos maçı tabi bizim için daha farklı, Gaziantep ilinde bu ligde yarışan iki takımın doğal olarak bir rekabeti var. İlk maç onların sahasında çok zorlu geçmişti. Biz de şimdi kendi sahamızda onlara aynı baskıyı oluşturmak istiyoruz. Mutlaka kazanmak istiyoruz.” şeklinde devam etti. Ana hedeflerinin Sultanlar Ligi’ne yükselmek olduğunu belirten Doğancı: “Bizim için ana hedef de belli, Sultanlar Ligi’ne çıkmak istiyoruz. Bunun için de aramıza yeni katılan oyuncularla birlikte yeni bir yapı oluşturabilmek lazım, bu maçlar da bu yapının oluşmasına mutlaka yardımcı olacaktır. Umarım hem cumartesi gününü hem bir sonraki hafta oynayacağımız Kayseri deplasmanını iyi voleybol oynayarak geçirip yolumuza devam ederiz.” diyerek sözlerini tamamladı.

Haberi Paylaş

Comments are closed.