“Tüm Türkiye olarak kazandık”

2023 Milletler Ligi finalinde Çin’i 3-1 yenerek şampiyonluğa ulaşan A Milli Kadın Voleybol Takımımızda Kaptan Eda Erdem maçın ardından duygularını paylaştı.

Yıllardır bu anı beklediklerini belirten Eda, “Sanırım şu an bir rüyadayım, inanamıyorum. 2005 yılından bu yana milli takım forması giyiyorum. Çok uzun bir maceraydı. Çok fazla şey feda ettik, çok fazla üzüntü ve çok fazla sevinç yaşadık. Koçumuz Santarelli ile birlikte başarabileceğimize inandık. Takım arkadaşlarımla gurur duyuyorum. Sonunda altın madalya aldık! Yıllardır bunu bekliyorduk.” dedi.

Turnuvanın en değerli oyuncusu seçilen Melissa Vargas hakkında konuşan Eda, “Vargas sadece mükemmel bir oyuncu değil, aynı zamanda mükemmel bir insan. Bizden biri olduğunu ilk andan bu yana gösterdi. Türkiye’de şu an yaşananları hayal bile edemiyorum.” ifadelerini kullandı.

Türk halkının desteğine dikkat çeken Eda, “Cumhuriyetimizin 100. yılında böyle tarihi bir başarıyı elde ettiğimiz için çok mutluyuz. Saat fark etmeksizin bizi destekleyen Türk halkı… İyi ki varsınız. Sadece biz değil, tüm Türkiye olarak hep birlikte bu maçı kazandık ve şampiyon olduk.” diyerek herkese teşekkür etti.

Koç Santarelli’nin şampiyonluk vurgusuna değinen Kaptan, “Takım olarak bence çok iyi hazırlandık. Daniele bize ilk günden beri, ‘Kızlar, biz oraya şampiyon olmaya gidiyoruz’ diyordu.” şeklinde konuştu.

Haberi Paylaş

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.